POLECAMY

Albin, Albina

Imię pochodzenia łacińskiego, utworzone od przymiotnika "albus", czyli "biały". W Starożytnym Rzymie imienia Albin używano jako przydomku, który miał oznaczać zawód sztukatora, lub tynkarza.
Albin, Albina

W Polsce imię to nieodmiennie kojarzy się z jednym z bohaterów "Ślubów panieńskich" Fredry - naturalnie tym, którzy owe "Śluby" czytali. Forma żeńska - Albina - jest mniej znana od formy męskiej, choć i ta nie należy do imion zbyt popularnych, przynajmniej w Polsce.

Jeśli chodzi o imieniny, to Albin nad Albiną ma bezwzględną przewagę. Jego święto wypada aż sześć razy w roku: 5 lutego, 1 marca, 23 czerwca, 22 lipca oraz 6 i 15 września, podczas gdy jej tylko jeden raz: 16 grudnia. I gdzie tu równouprawnienie?

Osoby o tych imionach są niezwykle dynamiczne, zawsze przejawiają niespożyte siły witalne. Pracują i bawią się z równym zaangażowaniem i równą ochotą. Słowem – i do tańca i do różańca.

Nadchodzące dni okażą się tak samo nieprzewidywalne dla Albinów, jak i dla Albin. Oboje mogą znaleźć się w sytuacjach pozornie bez wyjścia. Ale poradzą sobie.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)