POLECAMY

Agnieszka

Imię to, wywodzące się z języka greckiego (hagnos), oznacza "czysty", "święty", "nieskazitelny"; chociaż może raczej należałoby tłumaczyć "czysta", "święta", "nieskazitelna". Z uwagi na swoją "cnotliwą" wymowę rozpowszechniło się w Europie równocześnie z chrześcijaństwem, od końca III wieku.
Agnieszka

W większości krajów Agnieszka to Agnes; przynajmniej tak się pisze, a czyta prawie w każdym języku inaczej. W dawnej Polsce używano formy Jagna i Jagienka - kto czytał "Krzyżaków", ten powinien kojarzyć.

Właścicielki tego imienia cechuje bogata wyobraźnia i wspaniałe poczucie humoru. Są lubiane w swoim środowisku, mają licznych przyjaciół oraz całkiem pokaźną ilość adoratorów.

Imieniny Agnieszki przypadają 21 stycznia, 20 kwietnia i 17 czerwca. Właścicielki tego imienia cechuje bogata wyobraźnia i wspaniałe poczucie humoru. Są lubiane w swoim środowisku, mają licznych przyjaciół oraz całkiem pokaźną ilość adoratorów.

W przyszłości Agnieszki mogą być nastrojone refleksyjnie i melancholijnie. Oddadzą się głównie medytacjom i porywom serca. Karierę zawodową przesuną na dalszy plan... Byle tylko nie na zbyt daleki. Samymi uczuciami na dłuższą metę raczej nie da się żyć.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)