POLECAMY

Agata

Imię pochodzenia greckiego, oznacza: "dobrze urodzony", "szlachetny", "dobry" (gr. agathos). Mało kto wie, że imię to ma swoją męską formę - Agaton. O ile Agatonów można by nieomal na palcach jednej ręki zliczyć (choć w swoim czasie działał u nas znany polityk Agaton Giller, żyjący w latach 1831 - 77), o tyle Agaty występują stosunkowo często.
Agata

Oczywiście urodzaj na nie bywał rozmaity w różnych epokach, ale na ogół imię to cieszyło się - i dotąd cieszy - sporym powodzeniem. Nie tylko zresztą w Polsce. Najpopularniejszą jego odmianą jest "Agatha", funkcjonująca m.in. w krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych. Miłośnikom kryminałów na pewno doskonale znane jest nazwisko Agatha Christy. Agata obchodzi imieniny 5 lutego i 14 listopada, natomiast Agaton - 10 stycznia.

Panie o tym imieniu są otwarte, szczere i ufnie nastawione do świata. Panowie częściej bywają skryci i na ogół wyjątkowo małomówni. Za to gdy już cokolwiek mówią – to zawsze mądrze. I na temat.

I dla niej i dla niego nadchodzący czas zapowiada się ciekawie. W pracy czekają nowe wyzwania, spodziewajcie się awansu, albo atrakcyjnych delegacji. Na podwyżkę jednak na razie lepiej za bardzo nie liczyć. Wiadomo - kryzys... Ale nie w życiu osobistym. To powinno ułożyć się rewelacyjnie!

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)