domek z piernika!!!

napisał/a: martiii1 2007-12-14 17:28
hej:)potrzebuje przepis na domek z piernika na swieta.~!!!!
-czy ktos taki robil?
-jak sklejal scianki???
-jakie ozdoby uzyliscie na koncu???
z gory dziekuje:
napisał/a: iwa_ch 2007-12-14 19:13
Ja kiedyś robiłam taki domek , bardzo dużo czasu mu poświęciłam nie mam juz tego przepisu bo bym podała, pamiętam że układałam takie ruloniki z piernika blisko na tyle by podczas pieczenia sie skleiły resztę (dach a jak nie dało rady to wpinałam szpilki , płotek) lepiłam lukrem , na dachu były takie drobne cukiereczki(lentylki)i polany lukrem, był płoter i drzewko i okieno i drzwi
napisał/a: MadziaU 2007-12-15 12:02
Ja robiłam kiedyś - z tego przepisu:
http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis13169.html
(jakby się nie otworzyło to na stronie Wielkiego żarcia (www.gotowanie.wkl.pl) wpisz "chatka z piernika" w wyszukiwarce. Ja sklejałam karmelem i lukrem - karmel strasznie szybko twardnieje i trzeba się bardzo spieszyć co nie jest łatwe. Więc chyba lepiej lukrem kleić. A ozdabiać można wszystkim - kolorowe cukierki, galaretki, posypka, wiórki kokosowe (zamiast śniegu)...
Powodzenia - ja nie wiem czy będę w tym roku robić. Mam w planach pierniczki na choinkę ale nie wiem czy zdążę bo to już trzeba robić.
A co do domku to kształty ścianek lepiej wycinać bezpośrednio na blaszce na której pieczesz bo przy przekładaniu ze stolnicy ciasto się deformuje i wychodzą potem koślawe ściany ;)
No i czekamy na zdjęcia gotowego domku :)
napisał/a: Belay 2007-12-22 20:04
Mam gdzieś przepis na domek zbliżony do piernika, ale składa się go z... chrupkiego pieczywa! :) wychodzi naprawdę śliczny, jeśli się człowiek postara :)