Puree z batatów - przepis video Kasi Bukowskiej

Jak zrobić puree z batatów? Istnieją na to 2 proste sposoby - zobacz, jaki poleca Kasia Bukowska!
Weronika Kwaśniak / 02.03.2017 16:46

Puree z batatów jest bardzo proste w przygotowaniu. Bataty obrane ze skórki i pokrojone na kawałki, możesz ugotować we wrzątku. Możesz też je upiec - tę metodę zdecydowanie poleca Kasia Bukowska. Puree z batatów jest świetnym dodatkiem do wielu dań. Możesz zaserwować je z pieczonymi warzywami oraz mięsem!

Bataty ponakłuwaj widelcem w kilku miejscach, aby szybciej się upiekły. Wyszoruj je dokładnie, a potem bez oliwy, bez pieprzu i soli, włóż do piekarnika. Umieść je na kawałku folii aluminiowej. Uwaga! Z batatów będą wydobywać się soki, które mogą ściekać i się przypalać, jeśli nie umieścisz warzyw na folii. Urządzenie powinno być rozgrzane do 200 stopni - piecz bataty przez 45 minut.

Bataty: przepisy na 4 dania z batatów

Gdy bataty lekko przestygną, przekrój je na połówki. Powinny być miękkie w środku! Miąższ wyjmij z łupinek - musisz tylko lekko pomóc sobie łyżką.

Jeśli puree z batatów chcesz zaserwować niemowlakowi, nie doprawiaj go niczym. Takie danie wystarczy tylko rozgnieść widelcem. Jeśli puree z batatów chcesz podać jako przystawkę, przygotuj je na modłę amerykańską - dopraw je syropem klonowym, cynamonem, pieprzem i solą, dodaj też kawałek masła. Puree z batatów świetnie nadaje się jako zagęstnik do zup i zapiekanek. Nie musisz nawet używać blendera! Upieczone bataty są bardzo miękkie i rozgnieciesz je bez trudu nawet za pomocą widelca.