Zapachy w kuchni

Zapachy w kuchni - jak im zaradzić?

Kuchnia jest miejscem tysiąca zapachów roznoszących się po całym domu. Dzieje się tak dzięki przygotowywanym tu przeróżnym potrawom. Ilość aromatów jest niezliczona począwszy od przypraw na gotowych daniach kończąc. Znajdziesz tu przegląd najpiękniejszych zapachów, które możemy poczuć w naszej kuchni, a także podpowiedź jak walczyć z nieprzyjemnymi woniami.
/ 11.05.2012 00:04
Zapachy w kuchni

Większość potraw przygotowywanych w kuchni pachnie pięknie. Wśród przypraw warto zwrócić uwagę na bazylię. Dzięki użyciu jej do różnego rodzaju dań, możemy zyskać niepowtarzalny aromat, a także wypełnić jej wonią całe pomieszczenie. Jednym z bardziej charakterystycznych zapachów odznacza się również oregano. Także różne mieszanki ziół bywają bardzo aromatyczne. Wymienić tu należy także między innymi słodką wanilię i w zasadzie wszystkie owoce.

Więcej o bazylii: Bazylia

 Każde danie kuchenne posiada swój niepowtarzalny smak i aromat. Co jednak zrobić gdy zapach roznoszący się podczas gotowania czy smażenia, nie jest zbyt przyjemny? Lub gdy po prostu coś nam się przypali? Jest kilka uniwersalnych sposobów na ratunek w takiej sytuacji. Jednym z nich jest kawa. Należy wsypać odrobinę na rozgrzaną patelnię, a już po chwili reszta zapachów zostanie zneutralizowana. W taki sam sposób możemy postąpić używając skórek z pomarańczy. Możemy spróbować również innej metody, a mianowicie mięty i goździków. Gotujemy je w niewielkiej ilości wody. Nie tylko zabijają nieprzyjemne zapachy, ale również działają kojąco na człowieka. W innej wersji do kompletu mięta- goździki dodać możemy także skórki owoców cytrusowych. Gotowanie wody z cynamonem także pozytywnie wpływa na aromaty.

Zapachy nieodłącznie towarzyszą każdej czynności wykonywanej w kuchni. Dzięki nim danie smakuje nam zanim jeszcze go nie spróbujemy. Warto więc dbać o to, aby kuchnia była dla nas miejscem kojarzącym się wyłącznie z pozytywnymi aromatami.

Zobacz także: Jak przechowywać żywność w lodówce?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)