Teflon - urządzenia kuchenne

My nie wyobrażamy sobie bez tego życia. A ty?

Chodzi o TeflonTM Profile, czyli niezwykle trwałą, innowacyjną powłokę, która zapobiega przywieraniu do naczyń kuchennych. Sprawdź czym dokładnie jest i jakie ma zastosowanie! 

TeflonTM - ale co to takiego? 

„Teflon™ to zarejestrowany znak handlowy i marka firmy Chemours. Teflon™ nie jest ani nazwą związku chemicznego ani nazwą finalnego produktu. Marka Teflon™ reprezentuje całą rodzinę wysokiej jakości powłok używanych w wielu zastosowaniach. Jest przydatny wszędzie tam, gdzie potrzebna jest jego niska energia powierzchniowa – odpowiedzialna za nieprzywieralność oraz obojętność chemiczna, która zapewnia bezpieczeństwo np. w kontakcie z żywnością.”
- czytamy na stronie Chemours

 

TeflonTM zastosowanie w kuchni

Ta powłoka to prawdziwa rewolucja w dziedzinie kulinariów, a także naszej diety. Dzięki powłokom TeflonTM przygotowywane dania są nie tylko smaczniejsze i zdrowsze, ale  również łatwiejsze w przyrządzeniu. Oto niektóre z zalet wszystkich typów powłok TeflonTM:

  • Teflon™ zapobiega przywieraniu potraw.
  • Patelnie z powłoką Teflon™ są łatwiejsze w zmywaniu i czyszczeniu, również w zmywarce.
  • Pozwala zmniejszyć ilość używanego tłuszczu, gwarantując zdrowsze gotowanie.
  • Teflon™ jest bezpieczny dla zdrowia (potwierdzone przez niezależne instytucje np. EFSA i FDA), a użycie naczyń z powłokami Teflon™ jest rekomendowane przez specjalistów od żywienia i organizacje (np. American Heart Association, National Stroke Association).


Czy TeflonTM wykorzystywany jest jedynie w kuchni?

Absolutnie nie! Obecnie Teflon™ w postaci powłok lub dodatków jest wykorzystywany w produkcji tkanin, dywanów, odzieży i wielu innych produktów.

Zobacz nasze wideo i zainspiruj się powłoką TeflonTM.

Materiał powstał przy współpracy z marką TeflonTM