Przyprawa Pizza Spaghetti z linii Kuchnie Narodów Appetita fot. serwis prasowy

Przyprawa Pizza Spaghetti z linii Kuchnie Narodów Appetita

Specjały kuchni włoskiej na wyciągnięcie ręki
/ 08.11.2010 08:09
Przyprawa Pizza Spaghetti z linii Kuchnie Narodów Appetita fot. serwis prasowy
Kuchnia włoska zachwyca różnorodnością smaków i aromatów. Pasty, przyrządzane na setki sposobów, zapiekanki, pizza, bruschetty, risotto, gnocchi i ravioli to najbardziej znane włoskie dania. Dzięki Przyprawie Pizza spaghetti marki Appetita można z łatwością przyrządzić je we własnej kuchni.

Dla Włochów jedzenie jest wielką sztuką. Celebrują przygotowywanie potraw i ich wspólne spożywanie. Kuchnia włoska słynie z prostoty i smakowitości potraw. Jest lekka, różnorodna i pełna aromatu. W kuchni tej powszechnie stosuje się oliwę, pomidory, cebulę, czosnek i  oliwki, a wiele dań posypuje się tartym parmezanem. Kluczową rolę odgrywają jednak przyprawy, głównie oregano, bazylia, pieprz, estragon, tymianek i rozmaryn, które nadają włoskim daniom jedynego w swoim rodzaju charakteru.

Przyprawa Pizza Spaghetti z linii Kuchnie Narodów Appetita to odpowiednio skomponowana mieszanka ziół do potraw kuchni włoskiej. Wzbogaci smak sosów do makaronów, kluseczków gnocchi  i pizzy, a także nadzienia do tradycyjnych pierożków ravioli. Przeważnie nadziewa się je  serem ricotta, mięsem lub warzywami (najczęściej szpinakiem).

Warto dodać Przyprawę Pizza Spaghetti do zapiekanek makaronowych bądź ziemniaczanych. Doskonale sprawdzi się też jako dodatek do bruschetty - grzanki z białego pieczywa, posmarowanej oliwą i roztartym czosnkiem. Bruschetta najczęściej podawana jest z plastrami świeżo pokrojonych pomidorów i szynką parmeńską. Także risotto z dowolnymi dodatkami nabierze włoskiego wymiaru po dodaniu mieszanki Appetita..

Linia Kuchnie Narodów to aromatyczne mieszanki przypraw, które umożliwiają przyrządzenie specjałów z różnych zakątków świata. Linia otrzymała certyfikat jakości Najlepsze w Polsce, przyznawany przez samych konsumentów.

Producent: Jutrzenka Colian
Produkt: Przyprawa Pizza Spaghetti (20 g)
Cena: ok. 1,20 zł