Kefir Milandia Fresh fot. serwis prasowy

Pora na orzeźwiającą rewolucję – Kefir Milandia Fresh

W upalne, letnie dni szukamy szybkiego, a zarazem smacznego i zdrowego orzeźwienia
/ 20.07.2010 09:32
Kefir Milandia Fresh fot. serwis prasowy
Kuszące kolorami i słodkim smakiem napoje nie gaszą jednak skutecznie pragnienia, a z powodu wysokiej zawartości cukru wpływają negatywnie na nasze zdrowie i kondycję. Wykorzystajmy więc tegoroczne lato na małą żywieniową rewolucję, za którą nasz organizm będzie nam wdzięczny przez lata – w chwilach pragnienia sięgajmy po pyszny i zdrowy mleczny napój – Kefir Milandia Fresh.

Mleczne przetwory zawierają duże ilości białka 
i wapnia, składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju organizmu – to dzięki nim nasze kości i zęby są mocne i zdrowe. W codzienny zabieganiu jednak często zapominamy o tych produktach, a na szybkie przekąski wybieramy konserwowane chemicznie, wysokokaloryczne jedzenie – sycące, lecz niezdrowe. Podobnie sprawa wygląda z napojami – kolorowe, gazowane płyny w przyciągających wzrok butelkach zawierają wiele sztucznych, szkodliwych dla naszego zdrowia składników. Warto więc tego lata zmienić nieco swoje nawyki żywieniowe i znaleźć w nich miejsce na zbawienne dla kondycji naszego ciała napoje mleczne.

Kefir w pierwszym szeregu

Walkę z błędami w diecie warto zacząć od zadbania o to, by w naszym codziennym jadłospisie produkty spożywane najczęściej były naturalne i nieszkodliwe. Mowa tu oczywiście o napojach, po które latem sięgamy najczęściej. Do naszego menu na stałe powinniśmy zatem włączyć kefir – króla mlecznych napitków. Kwaskowaty i orzeźwiający smak Kefiru Milandia Fresh doskonale spisze się w czasie upałów – nie tylko ugasi pragnienie, lecz także – zadba o nasze ciało.

Najważniejszą, choć nie wszystkim jeszcze znaną zaletą kefiru jest to, że nasz organizm trawi go dużo łatwiej niż mleko. Dzieje się tak, ponieważ już w czasie jego dojrzewania następuje częściowy rozkład cukrów, białek i tłuszczów, co znacząco ułatwia późniejsze procesy przemiany materii. Kefir stanowi również doskonały wybór dla tych, którzy wyrobów mlecznych nie mogą spożywać ze względu na nietolerancję laktozy – a jest ich w naszym kraju ponad 50%. Dotyczy to szczególnie dzieci, u których coraz częściej spotyka się alergie pokarmowe oraz osób starszych, które z wiekiem utraciły zdolność do trawienia cukru mlecznego. W procesie fermentacji kefiru laktoza zostaje częściowo przetworzona – w finalnej wersji produktu znajduje się już jedynie niewielka jej ilość, całkowicie nieszkodliwa.

Kefir nie zawsze biały

Przypilnujmy, aby kefir na stałe zagościł w naszych lodówkach – nie tylko jako gotowy napój, lecz również alternatywa dla bardziej tłustych produktów wykorzystywanych podczas gotowania. Kefir Milandia Fresh idealnie sprawdzi się jako niskotłuszczowy środek zabielający do zup i sosów oraz dodatek do surówek. Najmłodsi z pewnością docenią smak koktajli przyrządzonych na bazie kefiru z dodatkiem świeżych owoców, zaś miłośnicy bardziej wytrawnych potraw rozsmakują się w tym mlecznym przysmaku z dodatkiem pomidorów, ogórków czy ziół.
Wyśmienity, orzeźwiający smak aksamitnego Kefiru Milandia  sprawi, że kulinarne rewolucje mające na celu poprawę naszych nawyków żywieniowych przebiegną łagodnie, skutecznie i... pysznie!