Christian Louboutin, kieliszek fot. serwis prasowy

Le Rituel par Christian Louboutin

Producent słynnych szampanów – Pieper-Heidsieck - zaprezentował niezwykłe kryształowe kieliszki w kształcie damskich szpilek, stworzone przez kultowego francuskiego projektanta Christiana Louboutin’a.
/ 02.02.2010 10:30
Christian Louboutin, kieliszek fot. serwis prasowy

Polska premiera tych kieliszków odbyła się w butiku Gosi Baczyńskiej w Warszawie.

NOWY – STARY RYTUAŁ

Wspólny projekt Piper-Heidsieck i Cristiana Louboutin’a nosi nazwę „Le Rituel”  i nawiązuje do popularnego we Francji, w latach 80-ych XIX wieku, rytuału picia szampana z damskiego pantofelka. W tym roku marka Piper-Heidsieck postanowiła wskrzesić ten fetyszyzujący rytuał.

W tym celu poproszono Christiana Louboutina o zaprojektowanie kieliszka w kształcie pantofelka, do którego dolnej części wlewa się szampana. Tak powstał czarny bucik dla ust, a nie dla stóp, z 14-centymetrowym obcasem i czerwoną „podeszwą” – znakiem rozpoznawczym francuskiego mistrza.

Każdy egzemplarz tego kieliszka to jedyny w swoim rodzaju, ręcznie wykonany klejnot ze słoweńskiego kryształu.

Z tej okazji Louboutin zaprojektował również oprawę specjalnej edycji szampana Peiper-Heidsieck sygnowanej jego nazwiskiem.

Polska prezentacja kryształowych szpilek Loubotina i premiera odnowionego rytuału odbyła się podczas uroczystej kolacji w butiku Gosi Baczyńskiej. Wśród gości pojawili się m.in.: Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński, Magdalena Cielecka, Małgorzata Kożuchowska i Bartek Wróblewski, Monika Richardson, Ilona Ostrowska, Katarzyna Przybyszewska, Agnieszka Ścibior   Izabela Bartosz, Anna Jurgaś, Marcin Tyszka, Tomasz Ossoliński.