Jak obrać granat i pokroić, by wydobyć ziarenka

Odetnij górną i dolną część granatu tak, by nie uszkodzić ziarenek. Wykonaj 6-8 nacięć wzdłuż owocu na całej długości. Odrywaj cząstki i włóż je do naczynia z wodą - dzięki niemu podczas obierania granatu, pestki nie rozsypią się na wszystkie strony - zobacz na wideo.
Weronika Kwaśniak / 14.12.2020 06:00

Aby dostać się do słodko-kwaśnych nasion granatu o apetycznym kolorze, możesz wykorzystać 2 instrukcje obierania granatu. Polecamy wykorzystać tę z naczyniem z wodą.

Jak obierać granat w wodzie

Na wideo doskonale widać, że obieranie granatu jest najbardziej efektywne przy wykorzystaniu miski z wodą.

  1. Odetnij końcówki owocu tak, by nie uszkodzić pestek.
  2. Nacinaj łupinę granatu wzdłuż ok. 7 razy i rozdziel poszczególne części nad miską z wodą, by wpadły do niej nasiona.
  3. Cząstki włóż do wody i odrywaj łupinę - dzięki temu pestki zaczną same wypadać. Białe części (membrany) delikatnie usuwaj - granat wymaga skrupulatnego obierania i cierpliwych dłoni.. 

Obierz granat przecinając na pół

  1. Najprostszą i najczęściej praktykowaną metodą na obieranie granatu jest przecięcie go na pół i ułożenie połówki owocu miąższem do wnętrza dłoni.
  2. Następnie uderzaj drewnianą łyżką w twardą łupinę granatu, trzymając rękę nad naczyniem, do którego będą wpadać ziarenka. 

Artykuł pierwotnie opublikowany 12.01.2015.

Zobacz także: Sałatka z granatem i kuskusem i ciecierzycąSok z granatu - dlaczego warto go pic i jak częstoPyszna konfitura z granatu - przepis