Cynamon wspomaga odchudzanie!

Czy wiesz, że niektóre przyprawy, takie jak np. cynamon wspomagają proces odchudzania? Cynamon przyspiesza przemianę materii, a także oczyszcza organizm z toksyn. Co jeszcze potrafi cynamon?
/ 27.05.2014 12:20

cynamon

Fot. Fotolia

Cynamon poprawia trawienie

Cynamon doskonale wpływa na trawienie. Powinna to być dobra wiadomość dla osób odchudzających się, gdyż cynamon przyspiesza przemianę materii, oczyszcza organizm i pomaga zgubić zbędne kilogramy. Regularne spożywanie cynamonu zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę typu drugiego.

Niektóre badania wykazały również, że cynamon pomaga regulować poziom cukru we krwi, a jego aromatyczny zapach stymuluje aktywność mózgu. Dzięki temu lepiej zapamiętujemy, jesteśmy bardziej skoncentrowani, poprawia się też pamięć wzrokowa.

W chińskiej medycynie cynamon jest stosowany w leczeniu przeziębienia, wzdęć, nudności, biegunki czy bolesnych skurczów miesiączkowych. Jego właściwości nie kończą się w zakresie konsumpcji czy medycyny. Przyprawa ta jest również naturalnym środkiem konserwującym żywność, ma właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne, przeciwpasożytnicze oraz przeciwzapalne.

Zobacz także: Czy kawa może odchudzać?

Cynamon - co to za przyprawa?

Cynamon jest sproszkowaną, wewnętrzną częścią kory drzewa cynamonowego. Posiada bogatą historię, bowiem jest jednym z najstarszych używanych aromatów.

Wspominano o nim już w Starym Testamencie, w starożytnym Egipcie był używany nie tylko jako dodatek do napojów czy wsparcie w medycynie, ale także jako składnik do balsamowania.

Cynamon był bardzo wysoko ceniony, prawdopodobnie nawet wyżej niż złoto.

Źródło: Materiały prasowe Good One Group/ Brześć/ bj

Zobacz także: Co zawierają przyprawy?