Sok z pietruszki - sposób na zatrzymanie młodości

Wszyscy znamy i w większości lubimy soki z marchwi - trzeba jednak wiedzieć, że to pietruszka jest prawdziwa kopalnią witaminy C. W prosty sposób z natki pietruszki wyciśniemy sok - wystarczy dodać wodę, miód, cytrynę i zdrowy napój gotowy.
/ 07.05.2013 13:39

Pietruszka

Zdrowotne właściwości pietruszki znane są nam od dawna. Przeważnie używamy jej jako dodatek do zup i dań mięsnych. Możemy jednak w prosty sposób wycisnąć to, co w niej najbardziej wartościowe –  witaminę C, prowitaminy oraz karoten. W jaki sposób? Wystarczy przygotować naturalny sok z pietruszki. Do wykonania tzw. eliksiru młodości możemy użyć Thermomixa, któremu zajmie to około 2 min. Wystarczy świeża natka pietruszki, woda, kilka kostek lodu, miód i listek mięty do smaku. Wszystkie składniki miksujemy w naczyniu przez parę chwil i gotowe! Napój będzie miał delikatną konsystencję, wspaniały zielony kolor i orzeźwiający smak.

Pamiętajmy o tym, że sok z pietruszki, szczególnie w okresie przesilenia wiosennego, dostarczy nam niezbędnych składników odżywczych, pomoże usunąć toksyny z organizmu i wpłynie pozytywnie na proces trawienia.

Przepis na sok z pietruszki

Sok z pietruszki

Składniki:

  • cała natka pietruszki,
  • 0,5 litra wody mineralnej,
  • kilka kostek lodu,
  • łyżka miodu,
  • cytryna podzielona na cząstki,
  • kilka liści mięty,

Wykonanie:

  1. Do naczynia miksującego wkładamy natkę pietruszki, obrane cząstki cytryny, miód, kostki lodu oraz liście mięty.
  2. Całość miksujemy 30 sekund
  3. Następnie dolewamy wodę i ponownie miksujemy 10 sekund.

Tak przygotowany napój najlepiej spożyć tuż po przyrządzeniu, tak aby składniki odżywcze nie straciły swoich cennych właściwości.

Źródło: Materiały prasowe Vorwerk.

Zobacz także: Sok pomidorowy - dlaczego jest zdrowy?