Kolorowe shoty na imprezę

Chcesz przygotować imprezę, ale nie masz pomysłu na alkohol? Spróbuj przygotować shoty - mogą być słodkie lub orzeźwiające, przez co dłużej można delektować się smakiem.
/ 11.02.2013 12:21

Drinki

Przygotowując imprezę, czy to ostatki czy też bez okazji, chcielibyśmy zaskoczyć czymś gości. Możemy to zrobić w łatwy i tani sposób. Wystarczy przygotować shoty.

Czym jest shot?

Jest to drink w małym kieliszku, wypijany jak wódka. Kiedy jednak shot jest szczególnie starannie przygotowany - każdy będzie miał ochotę delektować się dłużej smakiem ujętym w małym kieliszku. Shoty często bazują na wódce, jednak to dodatki czynią je niepowtarzalnymi. Każdy może przygotować taki drink, jedno- lub wielowarstwowy.

Zobacz także: Drinki na bazie rumu

Kolorowe shoty

Najprostszym shotem jest tzw. Wściekły pies. Na dno kieliszka wlewamy sok malinowy, a następnie wódkę i kilka kropli tabasco ze szczyptą pieprzu. Dzięki temu utworzą nam się dwie warstwy. Do nalewania wódki można użyć łyżeczki, aby wlać ją na tyle delikatnie, by nie wymieszała się z sokiem. Zaletą takiego drinka jest to, że możemy dodać każdy sok, nie tylko malinowy.

W Polsce mamy również narodowego shota - "Teraz Polska". Na dno kieliszka wlewamy Grenadinę, a następnie wódkę (robimy to powoli, gdyż zależy nam na dwóch warstwach). Do całości dodajemy łyżeczkę soku z cytryny.

Wiele drinków możemy wykonać z popularnej żubrówki. Na bazie tej wódki możemy przygotować "Imbirowego żuberka". Do kieliszka wlewamy syrop imbirowy, a następnie żubrówkę. Następnie do odrobiny syropu imbirowego dodajemy cynamon, a tak przygotowaną masę nakładamy na brzegi kieliszka. Zamiast syropu imbirowego, możemy wykorzystać syrop cynamonowy. W tym przypadku też najpierw wlewamy syrop, a następnie wódkę i sok jabłkowy. Wódka z sokiem wymieszają się, a my uzyskamy dwuwarstwowego żuberka. W tym przypadku kieliszek też możemy przyozdobić na brzegach cynamonem.

Kolejnym zwierzęciem mogącym pojawić się na naszym przyjęciu jest "Krokodyl w basenie". Wykorzystujemy Blue Curacao, syrop miętowy i wódkę. Niebieski syrop wlewamy na dno kieliszka, zaś syrop miętowy i wódkę dolewamy powoli, najlepiej po łyżeczce. W wyniku takiego zabiegu otrzymamy shota niebiesko-zielonego.

Zobacz także: 3 uwodzicielskie drinki na walentynki

Świetny efekt osiągniemy przez zmieszanie wódki z Blue Curacao. Najpierw dodajemy wódkę, a następnie syrop. Koniecznie trzeba zachować taką kolejność, gdyż sok opadnie na dno, a przy okazji nabierze błękitnego koloru. Dzięki temu uzyskamy "chmurkę" - na dnie będzie ciemnoniebieska, a na górze błękitna.

Do drinków możemy wykorzystać też owoce. Wystarczy dodać do wódki 3 plasterki zmiksowanego kiwi - niecodzienne połączenie zaskoczy wszystkich. Dobrym pomysłem jest również zmiksowanie arbuza z żurawinówką i pokruszonym lodem. Różowy kolor zachwyci nie jedną panią, a smak orzeźwi każdego mężczyznę.