Drink warstwowy.

Jak zrobić drink warstwowy?

Na pewno nie raz podziwialiście precyzyjnie przygotowane drinki warstwowe - kolorowe i słodkie. Oto kilka wskazówek, jak samodzielnie stworzyć warstwowy drink.
/ 09.02.2012 12:10
Drink warstwowy.

Po pierwsze - zadbaj o szkło

Bez znaczenia jest to, czy przygotowujesz drink warstwowy czy jakikolwiek inny - bardzo istotne jest, w czym go serwujesz. Szkło musi wyglądać nienagannie. W przypadku drinków warstwowych wybierz kieliszki bądź szklanki z cienkiego szkła, bez dodatkowych zdobień w krysztale czy dekoracyjnych ornamentów.

Po drugie - przygotuj kilka rodzajów napojów

Aby robić drinki warstwowe będziesz potrzebować kilku rodzajów płynów, minimum tyle, ile chcesz otrzymać warstw. Minimum - ponieważ dana warstwa może wymagać zmieszania ze sobą dwóch rodzajów płynów, np. soku z ginem czy soku z rumem. Przy tym trzeba pamiętać, by łączyć napoje o zbliżonej gęstości. W myśl tej zasady nie mieszaj ze sobą nektaru z gęstym sokiem 100%, w dodatku z cząstkami miąższu.

Zobacz także: Jak zrobić musujące drinki?

Po trzecie - gęste na dole

Teraz najważniejsza zasada przygotowywania drinków warstwowych - nie potrzebujesz posiadać szczególnie dużą wiedzę z fizyki czy chemii by wiedzieć, że gęstszy płyn opadnie na dno. A ponieważ nie chcesz, by poszczególne warstwy twojego drinka przelewały się przez siebie tracąc oryginalny kolor - zaczniesz od najgęstszego, po to właśnie, by pozostał na dole.

Syrop jest gęstszy od likieru, więc to syrop wlewamy jako pierwszy. Kolejne warstwy natomiast dolewamy bardzo powoli - można pomóc sobie łyżką, aby to po niej spływały kolejne napoje.

Polecamy: Drinki na bazie rumu.