W kanapce amerykańskiej nie może zabraknąć awokado i szynki.

Jak zrobić kanapkę amerykańską?

Kanapki amerykańskie to coś więcej niż bułka z szynką. To ciekawe rozwiązania i często pełnoprawne, ciepłe dania. Ale kanapka amerykańska może być też bardzo prosta i totalnie zaskakująca…
/ 22.11.2010 15:15
W kanapce amerykańskiej nie może zabraknąć awokado i szynki.

Ta kanapka świetnie nadaje się dla wszystkich osób, które pracują fizycznie. Jest bardzo smaczna, prosta w wykonaniu i mocno energetyczna. A to za sprawą połączenia awokado i porządnej szynki.

Polecamy: Jak smażyć hamburgery?


Najlepiej zrobić jest taką kanapkę z pieczywa, które w Polsce nazywane jest ciabattą, ale może być też po prostu podłużna, szeroka bułką, którą nacinamy tak, aby powstały 3 warstwy miąższu (górna, środkowa i dolna).
Następnie łączymy 2 łyżki miękkiego masła z 2 łyżkami musztardy Dijon lub kremu z gorczycy i z grubym, czarnym pieprzem. Tak przygotowanym „masłem” smarujemy rozłożoną na „plecach” kanapkę – po obu stronach miąższu.
W każde nacięcie wkładamy plaster lub plastry szynki oraz pokrojone w plastry awokado. Jeszcze tylko odrobina soli, jeśli ktoś lubi i… zawijamy kanapkę w jej środkowej części papierem śniadaniowym lub papierem do pieczenia (wystarczy pasek papieru o szer. 1/3 kanapki), zawiązujemy sznurkiem dość ściśle, i wstawiamy do lodówki. A gdy tylko masło się zestali, kanapkę można jeść. Wówczas się nie rozpadnie.
No, ale jeśli ktoś jest bardzo głodny… można sobie dać spokój z papierem, wziąć talerz i po prostu jeść!

Polecamy: Spróbuj wołowiny na brytyjski sposób

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/01.02.2012 20:53
Próbowałam i nie polecam :/
/22.07.2011 14:53
Brzmi apetycznie. Aż szkoda, że tak rzadko można spotkać na mieście podobne, oryginalne kanapki.