Egzotyczny Garibaldiego.

Jak zrobić Garibaldiego?

Egzotyczny i aromatyczny, tak Garibaldiego można scharakteryzować najkrócej, ale i tak prawdy o nim dowiemy się dopiero wtedy, gdy zrobimy i spróbujemy. Warto!
/ 04.10.2016 15:21
Egzotyczny Garibaldiego.

Na cześć zwycięzcy

Drink powstał we Włoszech w roku 1960, czyli sto lat po tym, jak generał Giuseppe Garibaldi zjednoczył Włochów we wspólnej walce o niepodległość i przyłączył do już wyzwolonej części kraju również pozostającą w obcym władaniu Sycylię. W setną rocznicę tych wydarzeń powstał lekki i orzeźwiający drink, który cieszył się dużym powodzeniem wśród obcokrajowców. My też go często pijamy, nie wiedząc, że ma on włoskie korzenie i włoską nazwę.

Zobacz także: Jak przyrządzić Americano?

Na pomarańczowo

Ponieważ drink powstaje na bazie jednego alkoholu i soku, należy do grupy drinków niezbyt mocnych alkoholowo. Mogą go więc pić osoby niezbyt zaprawione w bojach imprezowych. Do szklaneczki średniej wysokości wrzucamy kostki lodu, a następnie wlewamy campari i sok wyciśnięty z pomarańczy (w proporcjach 3:7). Do dekoracji możemy użyć plasterek pomarańczy. Fachowcy spierają się, jaki rodzaj pomarańczy najlepiej sprawdzi się w tym drinku. Swoich zwolenników mają czerwone pomarańcze, ale równie duża grupa sięga po jasnopomarańczowe.