Sonduję możliwosć powodzenia biznesu - proszę o opinie

napisał/a: repcak1 2009-05-02 14:46
Sonduję możliwość powodzenia biznesu – bardzo proszę o opinie i komentarze.

Firma zajmowałaby się przygotowywaniem niespodzianek dla bliskich osób z okazji:
- urodzin
- imienin
- rocznic ślubu i innych rocznic w związkach
- walentynek
- zaręczyn
- poinformowania partnera o zostaniu ojcem itd. itp.

Głównie chodzi o to, że firma współpracowałaby z ok. 6 – 10 restauracjami i kawiarniami w mieście, kwiaciarnią, punktem pakowania prezentów, ewentualnie jakimiś sklepami jubilerskimi itp.
Oferta firmy skierowana byłaby do osób zabieganych, nie mających czasu do przygotowania niespodzianki, do osób, które nie lubią zajmować się organizacją takich dni itp.

Firma zajmowałaby się dograniem wszystkich szczegółów niespodzianki, bez zrzucania tego na barki klienta, czyli:
- rezerwacją stolika w restauracji / kawiarni (także z możliwością wcześniejszego ustalenia menu przez klienta)
- kupnem kwiatów
- kupnem i zapakowaniem ewentualnego prezentu
- dowozem kwiatów i prezentu do wybranego lokalu i ustawieniem ich na zarezerwowanym stoliku przed przyjściem klienta do restauracji

Działalność polegałaby na tym, ze na stronie internetowej firmy, byłyby pokazane wszystkie lokale współpracujące, kwiaciarnia itp. Kiedy klient zgłosi się do firmy, firma prześle mu propozycje oferty, zawierającej propozycje lokali i cennik bukietów (np. 50, 75, 100 zł). Klient może też firmie zlecić zakup prezentu i jego zapakowanie. Po akceptacji oferty przedstawiciel firmy spotkałby się z klientem w celu podpisania umowy – zlecenia i wpłaty zaliczki. Reszta płatności odbywałaby się najpóźniej w kilka dni po dacie uroczystości. Całość zapłaty obejmowałaby wszystkie dowody zakupów kwiatów, prezentów, zapakowania prezentów i ewentualnie, przy ustalanym w góry menu zaliczkę dla lokalu plus opłata za usługę.

I teraz pytanie do was, czy chcielibyście z usług takiej firmy skorzystać? Czy pomysł wam się podoba? Oraz ile bylibyście w stanie zapłacić za taką usługę?
napisał/a: Kinia 2009-05-02 16:06
W sumie myślę, ze to dość fajny pomysł, ale gdy wchodzą w grę duże miasta jak Warszawa, Kraków itd (nie wiem skąd jesteś?) tam na pewno znajdą się ludzie, którzy będą w stanie za to zapłacić. Gdybym miała mało czasu i dużo kasy wynajęłabym taką firmę, ale w sumie nie wiem ile to miało by kosztować myślę, że zorganizowanie czegoś takiego to max bym 100zł dała, ale mając na uwadze moje "możliwości" finansowe, pewnie inni mogliby zapłacić za to więcej
napisał/a: ~gość 2009-05-02 19:40
repcak, pomysl fajny ale np ja bym z niego nie zkorzystala. To jest cos takiego jak przygotowanie slubow itp, a ja chce uczestniczyc w tym waznym dniu i w przygotowaniach bo to jego czesc. Tak samo np chcialabym miec frajde i szukac jakis bucikow zeby poinformowac partnera o dzidziusiu
Ale..... Ale jest ogrom ludzi ktorzy korzystaja z czegos takiego i korzystac beda, a Tych ludzi bedzie przybywac. Ale sadze podobnie jak Kinia, ze to musi byc duze miasto, czyli jesli Ty bedziesz w Poznaniu otwieral to mysle ze sie przyjmie i jest to super pomysl.
Najfajniesza jest mozliwosc wyboru internetowego, tylko zobacz oczywiscie konkurencje musisz pomyslec o reklamie ewentualnych bonusach moze nawet punktach itp. Co do cen na poczatek na zachete moga byc nie zbyt wygorowane a potem sobie bedziesz powoli windowal - tak zeby nazbierac klientow
Jedyne co to zaplate za wszystko ustalilabym w tym samym dniu np wczesniej jakos a nie dopiero po uroczystosci. Wiesz jacy ludzie potrfaia byc... Rozumiem umowy itp ale lepiej dmuchac na zimne
napisał/a: ~gość 2009-05-02 22:32
Napewno jest to dobry pomysł na biznes, w dzisiejszych czasach zabieganych ludzi można spotkać na każdym kroku a tacy z pewnością z chęcią skorzystaliby z usług takiej firmy. Aczkolwiek ja bym nie skorzystała bo uwielbiam sama przygotowywać niespodzianki ;)

Magda_86 napisal(a):ewentualnych bonusach moze nawet punktach itp

O to by było dobre, za każde skorzystanie z usług firmy klient dostaje punkty, a po zebraniu jakiejś tam liczby punktów jakiś bonus, zniżkę czy coś ;)
napisał/a: albatrosss(ona) 2009-05-03 17:47
napisal(a):Magda_86 napisał/a:
ewentualnych bonusach moze nawet punktach itp

O to by było dobre, za każde skorzystanie z usług firmy klient dostaje punkty, a po zebraniu jakiejś tam liczby punktów jakiś bonus, zniżkę czy coś ;)
_________________


Ciekawe kto by z tego korzystał ? Nałogowy podrywacz czy jakiś biznesmen ? No naprawdę mnie to rozbawiło , kto mając dużo kasy pochapi się na jakieś bonusy ? Ceny usługi na pewno nie należą do najtańszych , więc biedni nie polecą . Już prędzej w gazecie albo lokalnym radiu dać jakiś np. konkurs i wtedy dać nagrodę , to na 100 % podziała i jeszcze więcej osób dowie się o działalności firmy .

Pomysł jest dobry , owszem , ale musi działać w większych miastach ,albo zmniejszyć cenę o połowę w mniejszych miastach . Z takiego pomysłu na pewno skorzysta wielu panów , bo oni na ogół gubią się co kupić jako prezent .

Powodzenia :)
napisał/a: ~gość 2009-05-03 20:22
O matko nie musisz wysmiewac odrazu. Skoro ma sie rozkrecic to ceny nie musza byc od razu wysokie moze tak ktos zorganizowac zareczyny chciny cokolwiek a potem np na urodziny bukiet gratis za punkty czy cos takiego.
matko
napisał/a: edytar 2009-05-03 21:50
Pomysł fajny , ale czy to najlepszy czas aby go rozkręcać?
napisał/a: repcak1 2009-05-03 21:57
napisal(a):Pomysł fajny , ale czy to najlepszy czas aby go rozkręcać?

Nie bede po raz kolejny wracać do tego samego tematu w kolejnym już wątku, więc nie odpowiem na to pytanie hehehe.

Ogólnie dzięki za opinie. Po głosach na różnych forach itd, gdzie sondowałem ten pomysł, chyba jednak stwierdzam, ze poszukam innego, lepszego i lepiej dopracowanego pomysłu. Zresztą jak się okazała w moim mieście mam jedną firmę oferującą podobne rzeczy ale ma tak rozbudowaną ofertę, ze trudno by mi było samemu (bo to miała być indywidualna działalnosć gospodarcza) ją przebić.
napisał/a: albatrosss(ona) 2009-05-04 16:54
Magda_86 napisal(a):O matko nie musisz wysmiewac odrazu

Raczej osądzam obiektywnie . A przecież o to chodziło . I kto powiedział , że wyśmiewam ? Co ja zrobię , że mnie coś takiego rozśmieszyło :)

repcak a jaki następny pomysł na biznes ?
napisał/a: repcak1 2009-05-04 23:06
albatrosss(ona) napisal(a):repcak a jaki następny pomysł na biznes ?

jak wpadnę na jakiś sensowny pomysł to opiszę :)
napisał/a: seru 2009-05-08 23:27
Jakby się moja kobeita dowiedziała że zaangażowałem firmę aby zrobić niespodziankę z okazji rocznicy czy urodzin to by całą tą niespodzianką rzuciła że ho ho ho. Pomysł dobry ale zabrakło tego szczegółu.
napisał/a: zsc 2009-05-12 23:40
Nie sztuką jest mieć dobry pomysł trzeba go jeszcze sprzedać...