Kariera specjalisty

napisał/a: Mirelka7 2007-10-05 12:41
Odpisując w temacie http://forum.we-dwoje.pl/topics30/z-jakich-serwisow-randkowych-korzystacie-vt255,30.htm#133440 przypomniałam sobie o wymienionym tam portalu www.profeo.pl . Jest on kierowany do profesjonalistów z różnych dziedzin. W tym samym miejscu, bez straty czasu, można odnaleźć doradcę prawnego i wizażystkę. Porównać kompetencje i osiągnięcia poszczególnych ludzi. A przy okazji - dobrze się bawić i zawierać nowe znajomości.
Jednocześnie serwis stwarza możliwość odnalezienia się na rynku pracy. Nie tylko poszukiwanie usług ale również oferowanie własnych jest tu możliwe (no i - co nie bez znaczenia w dzisiejszym internecie - bezpłatne).
Spodobał mi się ten portal i chciałam się z Wami nim podzielić.

Powiedzcie, czy waszym zdaniem takie poważne strony, które przecież wyrosły dopiero na tych towarzysko-matrymonialno-rozrywkowych, sprawdzają się dziś? Czy używacie ich w poszukiwaniu pracowników/pracodawcy ?
napisał/a: sorrow 2007-10-05 16:36
W Polsce to chyba największy i najbardziej znany jest GoldenLine, a za granicą LinkedIn. Head hunterzy siedzą na tych serwisach non stop... to tak jakby im na tacy potrzebne dane podać. Dla poszukujących pracy profesjonalistów więc taki serwis to duża szansa. Oczywiście nie tylko do szukania pracy służy.
napisał/a: Lalunaa 2007-10-05 22:27
wiem wiem, juz sie zarejestrowałam na kilku, duzo fajnych funkcji. mam nadzieje ze zyskam. a swoja dorga to chyba takie serwisy maja nie duzo konkurencje w Polsce. Poki co znalazłam jeden polski.
napisał/a: Mirelka7 2007-10-06 08:24
Bo w Polsce - tak mi się wydaje - internet jest wykorzystywany częściej w celach rozrywkowych. Teraz dopiero otwarł się na komunikację biznesową.

I rzeczywiście - z tego powodu posucha wśród takich portali.

Lalunaa (ps. fajny nick :P) gdzie założyłaś sobie konto?

sorrow - a skąd te informacje o head hunterach? :> i do czego jeszcze używasz tych portali?
napisał/a: sorrow 2007-10-06 10:05
Taki portal to dla headhuntera idealne miejsce. Zamiast szukać różnymi kanałami tu może wyszukiwać osoby do konkretnej pracy. Ma wszystko na tacy... doświadczenie zawodowe, edukację. Sam dostałem już kilka propozycji właśnie tą drogą.

Dodatkowa funkcjonalność to już zależy od portalu. Na LinkedIn podoba mi się "Answers", gdzie możesz zadać dowolne pytanie, a wśród miliona profesjonalistów zawsze się znajdzie ktoś kto sensownie odpowie. No i kilku starych znajomych znalazłem, którzy mi się zawieruszyli wcześniej. Zawsze z nimi możesz być w kontakcie, nawet jak zmienią pracę i miejsce zamieszkania (co więcej - portal cię powiadomi jak tylko uaktualnią swoje dane). Oprócz tego są grupy ludzi, których łączy coś konkretnego - przynależność do danej organizacji, certyfikat zawodowy, itd. No i podstawowa funkcjonalność, z której jeszcze nie korzystałem to szukanie pracy.
napisał/a: Lalunaa 2007-10-08 09:52
taki NICK mam juz od dosc dawna, i w zasadzie wszedzie w sieci sie nim posluguje... :)

[ Dodano: 2007-10-08, 09:53 ]
a wracając do tematu to moja rejstracja sie opłaciła. wysłałam cv w odpowiedzi na kilka ofert. w tym tyg mam dwie rozmowy :)
napisał/a: Mirelka7 2007-10-10 10:25
Czyli jednak nie headhunterzy a własna inicjatywa?
napisał/a: Lalunaa 2007-10-28 22:25
Moim zdaniem i to i to...
Przez własna inicjatywe cwiczyc wytrwalosc, nawiazujesz kontakty, zbierasz dosiwadczenia. Zawsze uczysz sie czegos nowego. Headhunterzy moim zdaniem to łud szczecia, albo Cie zauwaza albo nie.
napisał/a: kawaii2 2007-10-29 21:01
przez goldenline do mnie juz kilku pracodawcow sie odezwalo. Myslę, że to calkiem fajny sposob na poszerzanie bazy kontaktow i znajomych.
napisał/a: Mirelka7 2007-11-12 15:21
Lalunaa a myślisz, że większa możliwość edycji profilu, to znaczy ingerencja w elementy wyglądu jak tło, style, grafika itd. pomogłyby przy zwróceniu uwagi łowców głów czy może otworzyłyby furtkę pokemoniarstwu?