kobiety w pracy fot. Fotolia

Zawody, w których kobiety są lepsze niż mężczyźni

Jesteśmy tak samo dobre, a może i lepsze od mężczyzn. I najważniejsze – nikomu już tego nie musimy udowadniać.
kobiety w pracy fot. Fotolia
Jeśli myślisz, że kobiety idealnie sprawdzają się tylko w roli kury domowej, sprzątaczki, kelnerki lub kucharki, to chętnie wyprowadzimy cię z błędu. Czasy, gdy kobiety jedynie rodziły dzieci i zajmowały się domem dawno minęły. Dziś mamy do czynienia z kobietami ambitnymi, dobrze wykształconymi, świadomymi swoich zalet i wartości. Wystarczy wejść na uczelnię wyższą, by przekonać się, że panie dominują. Co więcej, również na politechnikach i kierunkach inżynierskich znajdziemy wiele przedstawicielek płci pięknej. W wielkich korporacjach na stanowiskach kierowniczych również spotkamy wiele kobiet. Wnioski? Jesteśmy tak samo dobre, a może i lepsze od mężczyzn. I najważniejsze – nikomu już tego nie musimy udowadniać. Przedstawiamy 10 zawodów, w których kobiety są dużo bardziej wartościowymi pracownikami niż mężczyźni.

Polki też odnoszą sukcesy w medycynie! A do tego łączą karierę z życiem prywatnym!

10. Menadżerka

Menadżer musi wykazać się zrozumieniem, stanowczym charakterem i oczywiście zorganizowaniem. Powinien być charyzmatycznym przywódcą, ale też wykazywać się sporym wyczuciem. Jak się okazuje kobiety są lepszymi menadżerami niż mężczyźni. Może dlatego, że to na głowie kobiety spoczywa organizacja życia rodzinnego. Silniejszy charakter, większe zrównoważenie i umiejętności planowania sprawiają, że kobieta - menadżer jest zwyczajnie w świecie lepsza. 
 

9. Dziennikarz i specjalista od PR-u

To kobiety są bardziej spostrzegawcze i komunikatywne. Nie mają problemu z przeprowadzeniem wywiadu, zadaniem nieoczywistych pytań lub napisaniem obrazowego reportażu. Są też bardziej wygadane, więc sprawdzą się też w roli specjalisty od reklamy, promocji, czy sprzedaży.
 

8. Psycholog

Od psychologa lub psychoterapeuty wymaga się wrażliwości i umiejętności niesienia pomocy. Takie właśnie są kobiety. Bardziej czułe, spostrzegawcze i wrażliwe, szybciej niosą pomoc tym, którzy tego potrzebują.

Polska mama w amerykańskiej szkole: złe jedzenie, dobre wychowanie

7. Pracownik socjalny

Do zadań pracownika socjalnego lub asystenta rodziny zalicza się przede wszystkim pomoc osobom i rodzinom dotkniętym problemami lub patologią. Często wcale nie chodzi o pomoc materialną, ale o zwykłe wsparcie, rozmowę, spędzenie czasu. To dlatego kobiety lepiej spełniają się w roli pracownika socjalnego. Budzą więcej zaufania i bardziej angażują się w problemy swoich podopiecznych.
 

6. Nauczyciel nauczania początkowego

Pamiętasz swoją panią przedszkolankę? A nauczycielką z klas 1-3? W większości były nimi zapewne kobiety. Dlaczego? Bo mają więcej cierpliwości do dzieci, potrafią uspokoić płaczącego malucha, są sympatyczne i budzą zaufanie.
 

5. Instruktor fitness

Na zajęcia fitness zwykle przychodzą kobiety. Czego oczekują? Motywacji, odpowiednich ćwiczeń i instruktorki, która jak dobra nauczycielka odkryje przed nimi tajniki fit figury. To dlatego kobiety dużo lepiej niż mężczyźni spełniają się w roli "pani od fitnessu". Są bardziej wiarygodne i dają siłę.

Zobacz, w których 10 zawodach najczęściej pracują psychopaci

4. Pielęgniarka

Podobno gdy miła pani pielęgniarka wbija igłę to mniej boli. To mit, ale prawdą jest to, że kobiety dużo lepiej spełniają się w roli pielęgniarki. Są bardziej wyrozumiałe, delikatne i podobno mają lepsze wyczucie w dawaniu zastrzyków, niż niejeden pielęgniarz.
 

3. Doradca zawodowy

Doradca zawodowy musi mieć zmysł analityczny. W swoim działaniu powinien wykazywać się spostrzegawczością, a także psychologicznym podejściem. Jak się okazuje lepszym specjalistą od Human Research, rekruterem lub doradcą zawodowym jest kobieta.
 

2. Dietetyk

Kto najczęściej korzysta z ofert dietetyków? Oczywiście kobiety, chociaż i mężczyźni nie raz potrzebują wielu konsultacji. To właśnie dlatego kobiety są lepszymi dietetykami niż mężczyźni. Są wiarygodniejsze i nawiązują lepszy kontakt z klientkami.
 

1. Tłumacz

Podobno większy talent w nauce języków obcych wykazują kobiety. Szybciej zapamiętują słówka, gramatykę i mają ładniejszą wymowę. To dlatego w roli tłumacza bardziej spełniają się kobiety niż mężczyźni.
 
Tagi: kobieta, praca
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/30.05.2018 12:01
Wydaje mi się, że kobiety równie dobrze sprawdzają się i w innych zawodach bardziej przypisywanym mężczyznom. Masz rację Gosiu, niewiele widzę kobiet, które pracują fizycznie. Z chęcią sprawdzę to miejsce, o którym wspominasz, bo wydaje mi się, że nie podchodzą w nim szablonowo skoro zatrudniają również do fabryki kobiety.
/01.12.2017 14:31
Nr 1 chyba są robotnicy budowlani, pracownicy w fabrykach, od wielu lat. Przynajmniej odnoszę takie wrażenie, niemniej nie przeszkadza mi to. Niedługo wyjeżdżam do pracy w fabryce z mg solutions i będę tyle zarabiać, że mi się to naprawdę będzie opłacało.