We wrześniu 2020 r. Fundacja Kobiety e-biznesu wraz z Partnerami, opublikowała raport pt. „Potencjał kobiet w e-biznesie. Wiedza o e-commerce”. Wynik z niego, że aż 38% respondentek planuje uruchomić sprzedaż online, a większość z nich zamierza działać szybko - 68% chce zainwestować w tego typu przedsięwzięcie w ciągu 6 miesięcy. Co istotne, w kontekście programu „TOP Women w e-biznesie”, 46% spośród ankietowanych oczekuje konkretnego merytorycznego wsparcia i szuka wiedzy na temat biznesu online, ale jednak 49% spośród nich obawia się trudności w dotarciu do potencjalnych klientów.
Kobiety dla kobiet - dlaczego?
Fundacja Kobiety e-biznesu powstała w trudnym dla rynku pracy roku 2020 roku - w końcu czerwca tego roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych kobiet wyniosła 551 tys., a mężczyzn – 475,5 tys. (dane GUS). Celem projektu jest edukacja 200 uczestniczek w temacie prowadzenia e-biznesu. Innowacyjna formuła czyni go wyjątkowym na rynku.
Program „TOP Women w e-biznesie” ma na celu przede wszystkim edukację uczestniczek w zakresie rozpoczęcia działalności gospodarczej i korzystania z najbardziej potrzebnych narzędzi do prowadzenia biznesu online. Program ma innowacyjną formułę – łączy warsztat wiedzy z metamorfozą wizerunkową uczestniczek.
TOP Women w e-biznesie powstał jako kontynuacja projektu „Potencjał Kobiet w e-biznesie”. Raport z tego badania uświadomił nam, z czym mierzą się kobiety, które chcą uruchomić swoje działania online. Z jednej strony chcą się rozwijać i złożyć własny biznes online, a z drugiej – mają świadomość poważnej luki w posiadanych kompetencjach cyfrowych. Chcemy to zmienić właśnie dzięki programowi TOP Women – mówi dr Dorota Bachman, Członek Zarządu Fundacji.
Partnerami programu są: Allegro, Visa, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Hebe, IdoSell, OLX, Canon, Przelewy24, Progressivo, Flywheel PR, Future Collars, Izba Gospodarki Elektronicznej i Uniwersytet Łódzki.
Kto może aplikować do programu?
Kobiety, które chcą przekwalifikować swoją firmę lub profil zawodowy na ten bardziej wyspecjalizowany w online. To również świetny projekt dla mam powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim. Do udziału w programie zachęcamy też młode dziewczyny, które stawiają pierwsze kroki w budowaniu kariery zawodowej.
Zajęcia odbywać się będą w piątkowe popołudnia i w soboty. Ponieważ spotkania z ekspertami zostaną nagrane, każda z uczestniczek będzie miała możliwość wrócić do wykładu lub też wysłuchać go w terminie dogodnym dla siebie.
Przez pryzmat korzyści
Weekendowe konwenty online z ekspertami i profesjonalistami będą wzbogacone o zajęcia praktyczne i warsztaty. Uczestniczki nauczą się, jak założyć działalność gospodarczą i prowadzić biznes online, jak budować platformę sklepu internetowego czy własną stronę internetową, na której mogą zaprezentować swoje umiejętności i dotychczasowe osiągnięcia albo przedstawić swoje pasje, które są podstawą ich biznesów.
Nabędą również umiejętności korzystania z social mediów i budowania w nich profesjonalnego wizerunku. Po każdych zajęciach będą miały do dyspozycji nagranie wideo. Co ważne, uczestniczki będą miały wsparcie ekspertów podczas trwania programu i także po jego zakończeniu, na etapie tworzenia własnego biznesu. Każda z kobiet otrzyma pakiet startowy od Partnerów programu, który ułatwi im rozpoczęcie działań online.
Fundacja Kobiety e-biznesu ma w planach zakończenie w czerwcu programu „TOP Women w e-biznesie”. Uczestniczki, które wezmą czynny udział w co najmniej 5 z 7 konwentów, otrzymają certyfikaty. Dokument będzie potwierdzeniem nabytej wiedzy, umiejętności i kompetencji.
Patronat medialny nad programem objęły: Wirtualna Polska, Money.pl, Uroda Życia, Mamo to Ja, Polki.pl i MeloRadio.
O fundacji
Fundacja Kobiety e-biznesu to polska organizacja non-profit zajmująca się poprawą życia kobiet i rozwojem zawodowym głównie w branży e-commerce. Organizacja określiła swoją misję, w której nadrzędnym celem jest dzielenie się wiedzą i wspieranie w rozwijaniu swoich kompetencji w działalności związanej z gospodarką cyfrową i rozwojem biznesu w internecie.
Zarząd Fundacji – Anna Heimberger, Dorota Bachman, Agnieszka Brytan-Jędrzejowska chce pomagać kobietom w różnym wieku, na różnych etapach ich rozwoju zawodowego i osobistego, żeby mogły uczestniczyć w procesach związanych z rozwojem społeczeństwa o wysokich kompetencjach cyfrowych.
Więcej informacji znajdziesz na: www.kobietyebiznesu.pl