rutyna w pracy fot. Fotolia

Rutyna w pracy - jak unikną  rutyny w pracy?

Poznaj 3 sposoby!
rutyna w pracy fot. Fotolia
Dźwięk budzika przyprawia cię o niepokój, a sama myśl o konieczności pójścia do pracy powoduje, że nie masz sił? To, że jeszcze do niedawna ukochana praca dziś jest powodem do zdenerwowania, nie jest niczym nienormalnym czy dziwnym. Zniechęcenie, zmęczenie i niezadowolenie z pracy dotyczą wielu aktywnych zawodowo ludzi. Z badań Pracuj.pl wynika, że co piąty respondent przyznał, że doskwiera mu "tumiwisizm" w pracy, a co czwarty skarżył się na "rutynizm". Poznaj 3 sposoby, dzięki którym zapomnisz o nudzie i rutynie w pracy.

1. Rozpocznij zmiany od ... biurka

Warto jest zacząć od najprostszych czynności, które często okazują się najmniej oczywiste. Może powinnaś ożywić swoje biurko lub gabinet? Pomyśl nad kolorową lampką, doniczką z zielonym kwiatkiem albo humorystycznym gadżetem, który zawsze wprawi cię w pozytywny nastrój. Na ścianie albo tablicy korkowej możesz umieścić motywujący, inspirujacy cytat, który zawsze doda ci skrzydeł.

2. Nowe wyzwania

Jeśli twoja praca cię nudzi, a zawodowe obowiązki sprawiają, że czujesz się zmęczona i niedowartościowana, pomyśl o czymś nowym. Rozwiń skrzydła i spróbuj zastanowić się, jakie zadania mogłoby dać ci poczucie satysfakcji. Zaraź swojego szefa nowymi pomysłami i pokaż mu, że masz plan, który może pozytywnie wpłynąć na rozwój firmy. Jeśli pozwoli ci na swobodę działania w nieco innej niż dotychczas branży, możliwe że w końcu odzyskasz poczucie zadowolenia.

3. Zmiana pracy

Pomimo wielu prób nadal nie jesteś w stanie odnaleźć radości w zawodowych czynnościach? Pomyśl nad zmianą pracy. Czasem taki poważny krok i postawienie wszystkiego na jedną kartę okazuje się jedyną deską ratunku dla osoby przesiąkniętej rutyną i zmęczeniem. Sprawdź dostępne oferty pracy. Pamiętaj jednak, aby poszukiwania ograniczyć jedynie do profesji, które faktycznie dadzą ci poczucie spełniania zawodowego.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz: 

Jak być profesjonalistką?
Jak poradzić sobie z depresją w pracy?
Tego nie mów pracodawcy, gdy negocjujesz powyżkę!
Co ci się należy za nadgodziny w pracy? 
Czy ukończenie studiów gwarantuje znalezienie pracy?