google fot. Fotolia/kolaż Polki.pl

Pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej Google

Jedni podczas spotkania rekrutacyjnego pytają o doświadczenie, inni o wykształcenie. Sprawdź, czym zaskakiwała kandydatów zarządzająca kadrami Googla Meg Crosby.
google fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Rozmowa kwalifikacyjna to sprawdzian zarówno dla osoby rekrutującej, jak i dla kandydata. Rekruter w ciągu jednego spotkania powinien sprawdzić, czy osoba, którą widzi pierwszy raz w życiu, będzie odpowiednia na dane stanowisko, zaś sam kandydat powinien zrobić wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Podczas rozmowy rekrutacyjnej, pracodawca lub osoba zajmująca się kadrami zadaje sporo pytań. Najczęściej chce dowiedzieć się, jak wygląda doświadczenie, wykształcenie i zainteresowania potencjalnego pracownika. Sprawdź, jakie pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej zadawała managerka Google'a.

5 pytań, które na pewno usłyszysz na rozmowie kwalifikacyjnej 

Poznaj 5 wskazówek, jak napisać idealne CV

Niespodzianka na rozmowie kwalifikacyjnej Google'a 

Meg Crosby zarządzała kadrami Googla od 2003 do 2008 roku. Obecnie prowadzi własną firmę - PeopleCap Advisors. Podczas procesu rekrutacji Meg Crosby zaskakiwała kandydatów dość niekonwencjonalnym pytaniem o to, jaką książkę ostatnio czytali lub jakie mają hobby. Jeśli kandydat odpowiadał z zapałem i zaangażowaniem, przechodził do kolejnego etapu rekrutacji. Skąd takie pytanie? Zarządzająca kadrami chciała sprawdzić, czy ma do czynienia z osobą ambitną. Dla Meg Crosby istotne okazywały się więc kwestie intelektualne oraz pasja.

Sprawdź, jakie powinno być odpowiednie zdjęcie do CV

Poznaj 8 banalnych odpowiedzi, przez które nie dostaniesz żadnej pracy