Praca po godzinach - nadgodziny

kobieta praująca po godzinach fot. Fotolia
Poznaj 3 powody, dla których lepiej nie zostawać po godzinach!
kobieta praująca po godzinach fot. Fotolia

Utarło się przekonanie, że zostawanie po godzinach podoba się przełożonym. Bo przecież jeśli pracownik zostaje dłużej, to wykonuje dodatkową pracę, co powinno być korzystne dla firmy. Jak się okazuje, zostawanie po godzinach (tych niepłatnych) może nie spodobać się twojemu pracodawcy. Brzmi dziwnie, ale tak bywa coraz częściej.

Zobacz, dlaczego pracujemy po godzinach 

1. Zostaje po godzinach – nie wyrabia się z pracą!

Jeśli w ciągu 8 godzin swoje pracy nie zdążyłaś zrobić wszystkiego, co zrobili inni pracownicy, to czym się wtedy zajmowałaś? Tak pomyśli sobie każdy świadomy szef! Może zamiast pracy, przesiadywałaś na Facebooku, paliłaś papierosy lub plotkowałaś? A może po prostu jesteś mało wydajna? Może ta praca nie jest dla ciebie? Może trzeba cię zwolnić? Taki ciąg myślowy pojawia się w głowie wielu szefów. To dlatego warto jest nie przesadzać z nadgodzinami. Dla własnego, dobrego wizerunku.

2. Zostaje po godzinach – nie ma życia prywatnego i hobby!

Przesiadujesz w pracy do 20, chociaż wszyscy wychodzą o 17? Twój szef może uznać cię za kompletną nudziarę i człowieka bez pasji. Pamięta, że w dzisiejszych czasach na rynku pracy docenia się kreatywność. Żaden szef nie chce pracować z robotem, który nie widzi nic innego oprócz swojego biurka i tony obowiązków firmowych.

Jak to jest z lizusami: lubimy ich, czy niekoniecznie? 

3. Zostaje po godzinach – lizus!

Zostawanie po godzinach może być też odebrane jako podlizywanie się. Twój szef może pomyśleć, że wyznajesz zasadę: „Zostaję po godzinach, jestem pracownikiem miesiąca. Wszyscy powinni mnie kochać”. A prawda jest taka, że nikt za lizusami nie przepada i bardziej byłabyś doceniona, gdybyś swoje obowiązki wykonywała na czas, nie po godzinach.

Redakcja poleca

REKLAMA