Barista - praca na wakacje fot. Fotolia

Praca na wakacje - jak zarobić w wakacje?

Wybierz pracę na wakacje i w prosty sposób zadbaj o swój budżet. Poznaj nasze propozycje zawodów, które możesz wykonywać latem.
Barista - praca na wakacje fot. Fotolia
Lato to idealny czas na znalezienie dorywczej pracy na wakacje. Zwykle jest to zajęcie niezobowiązujące i niewymagające doświadczenia. Z pracodawcą podpisuje się najczęściej umowę zlecenie albo o dzieło. Jeśli jesteś uczniem albo studentem i z reguły w roku akademickim nie masz możliwości na aktywność zawodową, pomyśl o sezonowej pracy, dzięki której zarobisz. Poznaj 5 propozycji pracy na wakacje i zobacz, dlaczego warto jest znaleźć dorywcze zajęcie.

1. Praca w sklepie

Idealnym miejscem dla młodej dziewczyny, lubiącej modę i pasjonującej się trendami będzie praca w butiku odzieżowym. Przede wszystkim nie będzie to stresujące zajęcie, a wręcz przeciwnie – da wiele radości. Pracując w sklepie, możesz liczyć na umowę zlecenie, więc nawet jeśli praca nie spodoba ci się za bardzo, zawsze będziesz mogła zrezygnować.

5 sposobów na szybkie znalezienie pracy!

2. Praca na plaży

Sprzedaż gofrów, lodów, kawy czy znanych wszystkim nachosów może i jest nudne oraz niewymagające, ale z drugiej strony jest to idealna praca na wakacje. Nie tylko zarobisz, ale i spędzisz miło czas na plaży, będziesz mogła się opalić i połączyć przyjemność z pożytecznością.

Zobacz, kim są millenialsi? 

3. Barista

Zarobisz nie tylko na godzinowej stawce, ale i na napiwkach, które często przewyższają podstawową stawkę. Praca w restauracji należy raczej do przyjemnych, chociaż dość wymagających. Oprócz pieniędzy zyskasz też nowe umiejętności. Nie każdy przecież umie robić pyszną, aromatyczną kawę latte macchiato.

Czy ukończenie studiów gwarantuje znalezienie pracy?

4. Ulotki

Odmóżdżającym zajęciem, często całkiem dobrze płatnym jest rozdawanie ulotek. To wakacyjna praca, która nie tylko nie wymaga doświadczenia, ale również i wielkiego zaangażowania. Wystarczą wygodne buty i odrobina chęci.

Zobacz, jak odpocząć podczas urlopu?

5. Call center

Praca na słuchawce jest idealnym zajęciem na pierwszą pracę, ponieważ z reguły nie wymaga dużego doświadczenia. Nauczysz się nie tylko sztuki negocjacji, przekonywania, zbijania obiekcji i marketingu, ale przede wszystkim ... nauczysz się rozmawiać. To idealne zajęcie zarówno dla ludzi lubiących mówić, ale i dla tych, którzy mają problemy z komunikowaniem. Praca na słuchawce uczy pewności siebie i jest świetną formą zarobku.

Jak wygląda praca w call center? 

Dlaczego warto podjąć wakacyjną pracę?

Lato to czas odpoczynku i relaksu od nauki i obowiązków. Dla wielu to tez czas wzmożonej pracy, ponieważ okres 2-miesięcznego wolnego (lub 3, w przypadku studentów) to idealny czas, aby zarobić i odłożyć sobie trochę pieniędzy. Czy warto poświęcić wakacje? Na pewno tak. Wakacyjna praca to nie tylko możliwość podreperowania swojego budżetu, ale i świetny czas, aby zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie, pozwolić sobie na staż w wymarzonej firmie i poznać nowych ludzi.
Tagi: wakacje