Najopłacalniejsze zawody przyszłości

Przyszłość otwiera przed nami nowe możliwości. Już dziś, wybierz odpowiedni kierunek studiów, który otworzy Ci drogę do najpewniejszych zawodów przyszłości. Postaw na pewną pracę!
/ 05.11.2013 06:09

Przyszłość otwiera przed nami nowe możliwości. Już dziś, wybierz odpowiedni kierunek studiów, który otworzy Ci drogę do najpewniejszych zawodów przyszłości. Postaw na pewną pracę!

Najopłacalniejsze zawody przyszłości

Fot. Depositphotos.com

Oto lista zawodów, które mogą okazać się w przyszłości strzałem w dziesiątkę:

Opieka zdrowotna

Zdrowie wciąż stoi na pierwszym miejscu, a więc zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych i kompetentnych lekarzy ciągle wzrasta. Szczególnie, że za kilka lat będziemy znajdować się w momencie silnego niżu demograficznego, gdzie starsze pokolenia szybko się starzeją i potrzebują intensywnej opieki. W efekcie czego znacząco wzrośnie zapotrzebowanie na specjalistów i opiekunów. Dużą popularnością będą się cieszyły takie specjalności jak laryngologia, stomatologia, fizjoterapia, chirurgia oraz pielęgniarstwo.

Weterynaria

Zwierzęta domowe staja się coraz częściej członkiem domowego ogniska, wzrasta świadomość i poszanowanie dla zwierząt, tym samym rozwija się również dziedzina medycyny, mającej na celu szerszą diagnostykę i szybsze leczenie schorzeń. Możemy przypuszczać, że do 2020 r. liczba weterynarzy wzrośnie prawie o 36 proc.

Badania naukowe

Coraz prężniej rozwijająca się technologia, pozwala na szersze i precyzyjniejsze poznawanie otaczającego świata i zachodzących zjawisk. Podobne zmiany zachodzą również w medycynie, dzięki czemu wzrasta zapotrzebowanie na pracowników naukowych. Wśród najpopularniejszych dziedzin znajduje się biologia, chemia, matematyka oraz inżynieria.

Informatyka - programiści

Świat wirtualny wciąż nie do końca jest dla nas odkryty. Każdego dnia na całym świecie powstają miliony nowych danych, z którymi rzesze programistów musi się uporać, a to dopiero początek wielkiej cyfryzacji i globalnych mediów. Tu praca jest pewna, tym bardziej, że coraz więcej firm masowo zbiera informację o konkurencji czy własnej opinii na rynku. Umiejętne ich zbieranie, przetwarzanie i co najważniejsze - wykorzystywanie, staje się elitarna umiejętnością, która coraz częściej decyduje o przetrwaniu na rynku.

Finanse- bankowość

Umiejętne gospodarowanie gotówką, szczególnie w coraz większym pędzie życia, staje się kluczem do sukcesu i... wyjątkowo trudną umiejętnością. Doradcy, osobiści konsultanci oraz osoby, które w sposób umiejętny poprowadzą np. przedsiębiorstwa przez rzekę nowoczesnych instrumentów finansowych, sprawi, że zapotrzebowanie na specjalistów będzie wzrastać w imponującym tempie.

Ochrona środowiska

Prężnie rozwija się eko- świadomość oraz zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę, która umiejętnie zadba o ochronę środowiska, darząc tym samym do efektywniejszego wykorzystania ziemskich zasobów i rozszerzającej się infrastruktury.