Kto założył Microsoft fot. Fotolia

Kto założył Microsoft - kim są postaci

Czy wiesz, kto założył Microsoft? Przedstawiamy twórców Windowsa - jednego z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie! Przeczytaj!
/ 16.06.2016 15:38
Kto założył Microsoft fot. Fotolia

Microsoft to jedno z największych przedsiębiorstw z branży nowych technologii. Produkty, dzięki którym osiągnęła ogromną popularność, to system operacyjny Windows, pakiet oprogramowania biurowego Microsoft Office, jak również konsola do gier Xbox.

Kto założył Microsoft? Przedstawiamy, kim są postaci, które swymi produktami zrewolucjonizowały świat technologii informacyjnych!

Kto założył Microsoft?

Bill Gates według tygodnika Time Gates znajduje się na liście 100 ludzi, którzy mieli ogromny wpływ na losy świata w XX wieku i największe wpływy w latach 2004, 2005 i 2006.  

Według magazynu Forbes Bill Gates jest najbogatszym człowiekiem na świecie (dane z 2014 r.). Jego majątek ocenia się na 76 miliardów dolarów!

Bill Gates (William Henry Gates III) przyszedł na świat 28 października 1955 r. w Seattle. Jego ojciec był prawnikiem, zaś matka pracowała w zarządzie First Interstate Bank, Radzie Zarządzającej Uniwersytetu Waszyngtońskiego i organizacji charytatywnej United Way of America. Niektóre źródła donoszą, że matka Gatesa założyła mu fundusz inwestycyjny na kwotę... miliona dolarów.

Gates był niezwykle uzdolnionym dzieckiem, ale najlepsze wyniki osiągał w naukach ścisłych. Już jako dziecko interesował się programowaniem w Basicu. W wieku 14 lat udało mu się zarobić 20 tysięcy dolarów na projekcie Traf-O-Data (urządzenie do pomiaru ruchu ulicznego).

Paul Gardner Allen w 2004 r. został uznany przez magazyn Forbes za piątego najbogatszego człowieka na świecie. Według danych z 2010 r. jego majątek wynosi 18,5 miliarda dolarów. Współzałożyciel Microsoft urodził się 21 stycznia 1953 r. w Seattle.

Bill Gates i Paul Allen podbijają branżę informatyczną

Założyciele Microsoft poznali się w szkole średniej, gdzie wspólnie poszerzali swoją wiedzę informatyczną.  Allen dostał się na renomowany Uniwersytet Stanowy Waszyngtonu, ale po dwóch latach rzucił studia, by wraz z Gatesem spełnić swe marzenie o stworzeniu potężnej firmy komputerowej.

4 kwietnia 1975 roku Bill Gates i Paul Allen założyli Microsoft. Produkty przedsiębiorstwa takie jak system operacyjny Windows czy pakiet aplikacji biurowych Microsoft Office przyniosły firmie prawdziwy sukces. Microsoft z małej spółki wyrósł na jeden z najpopularniejszych koncernów w branży informatycznej.

Zobacz również:

Kto założył Google? Jak zabezpieczyć komputer przed kradzieżą danych? Czy płacenie telefonem jest bezpieczne?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)