Jakie miejsce przy stole zająć, aby wygrać dyskusję?

dyskusja fot. Fotolia
Mowa ciała ma ogromne znaczenie podczas wymiany zdań i poważnych debat. Przekonaj się sama i poznaj sposób na sukces podczas dyskusji.
dyskusja fot. Fotolia
To, które miejsce zajmiesz przy stole, odgrywa wielką rolę w przypadku dyskusji. Od tego, czy usiądziesz obok lub naprzeciwko rozmówcy zależy sukces, lub fiasko rozmowy. Zobacz, jak mowa ciała i zajmowane miejsce przy stole mogą wpłynąć na całą debatę. W tym celu dokładnie przeanalizuj załączoną poniżej infografikę.

Sprawdź, jak zrobić dobre wrażenie 

 
Polki.pl

Relacja z nr 1

To najlepsza i najbardziej dogodna pozycja do prowadzenia przyjacielskiej dyskusji. Róg stołu wprawdzie stanowi niewielką barierę, ale jest ona na tyle mała, że nie mam wpływu na przebieg rozmowy. Jeśli skierujesz krzesełko w stronę rozmówcy, dodatkowo wasza dyskusja nabierze miłej atmosfery. To miejsce umożliwia gestykulację, wymianę zdań i dobrą prezentację.

Relacja z nr 2

To pozycja idealna do współpracy. Zajmują ja najczęściej przyjaciele i bliscy współpracownicy, którzy mogą pomóc w dyskusji. Jeśli wybierasz się na spotkanie biznesowe i chcesz zabrać ze sobą asystenta, który może posłużyć wsparciem, radą czy pomocą, to właśnie pozycja nr 2 będzie najlepszym miejscem.

Sprawdź, czego nie robić podczas dyskusji ze współpracownikami 

Relacja z nr 3

To miejsce zarezerwowane jest dla przeciwnika, jeśli prowadzisz firmową dyskusję. W przypadku spotkania towarzyskiego to idealna pozycja do przyjacielskiej rozmowy.

Relacja z nr 4

Miejsce nr 4 jest najsłabszym punktem, ponieważ rozmówcy mają do siebie daleko. Jedni twierdzą, że to pozycja niezależna. Inni uznają, że osoby siadające podczas spotkania biznesowego w punktach 1-4 mają odmienne podejście do danej sprawy i są niezainteresowani wymianą zdań.

Redakcja poleca

REKLAMA