POLECAMY

Jaki zawód wybrać? Rozwiąż test i dowiedź się prawdy!

Podpowiadamy, jak zdecydować się na najlepszą pracę!
Jaki zawód wybrać? Rozwiąż test i dowiedź się prawdy! fot. Fotolia

"Jaki zawód wybrać?" to zdanie zadają sobie nie tylko uczniowie, czy absolwenci uczelni wyższych, ale i wielu starszych ludzi. Gdy kończysz szkołę i nie do końca wiesz, co w życiu chcesz robić, myślisz sobie: "Jaki zawód najlepiej wybrać". To samo pytanie zadajesz sobie po studiach, bo przecież żaden kierunek nie jest w stanie zapewnić ci pracy. Podpowiadamy, co zrobić, by zaplanować swoją karierę.

Dowiedź się więcej o pracy i finansach

Jaki zawód wybrać?

Zanim zdecydujesz się na wybór studiów czy konkretnej pracy, odpowiedz sobie na 5 podstawowych pytań, które zdecydowanie ułatwią ci wybór wymarzonego zawodu.

  1. Czy jestem typem humanisty, czy umysłem ścisłym?
  2. Czy chcę pracować w regularnych, czy nieregularnych godzinach?
  3. Czy chcę pracować w korporacji, czy w małej firmie?
  4. Ile chcę zarabiać?
  5. Na jakim stanowisku chcę pracować?


Jaki zawód wybrać – darmowy test

Jeśli odpowiedziałaś już sobie na wszystkie pytania i nadal nie wiesz, jaki zawód wybrać, by w przyszłości cieszyć się swoją pracą, mieć poczucie spełnienia oraz godnie żyć, rozwiąż nasz darmowy test psychologiczny, który pomoże ci odpowiedzieć na pytanie: "Jaki zawód wybrać".

Jaki zawód wybrać - test

Jaki zawód jest ci pisany - psychotest

Jaki zawód wybrać?

Planowanie kariery, czyli jaki zawód wybrać

Pamięta, że wybór zawodu nie jest wyborem na zawsze. Żyjemy w czasach, w których rynek pracy jest bardzo elastyczny. To, że wybierzesz zawód prawnika, nie oznacza, że za kilka lat nie możesz się przekwalifikować i zacząć pracę w dziale marketingu, czy reklamy. Odpowiadając na pytanie: "Jaki zawód wybrać?" pomyśl o tym, co lubisz robić i dopasuj do tego charakter pracy.

Tagi: zawód, praca
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)