Jak spędzić weekend by mieć energię do pracy fot. Fotolia

Jak spędzić weekend by mieć energię do pracy

Sprawdź, jak zregenerować ciało i umysł w 2 dni!
Milena Oszczepalińska / 21.11.2015 13:16
Jak spędzić weekend by mieć energię do pracy fot. Fotolia

Zwłaszcza jesienią, gdy dni są coraz krótsze a za oknami coraz ciemniej, warto odpowiednio ładować akumulatory i zbierać siły do nowych wyzwań. Wcale nie potrzebujesz do tego tygodniowego urlopu. Możesz też zrobić kilka rzeczy w weekend, które dodadzą ci energii i ochoty do wytężonej pracy przez kolejne dni w pracy. O czym warto pamiętać?

Jak spędzić weekend by mieć energię do pracy?

Nie zapomnij o następujących czynnościach:

1. Odeśpij

W sobotę śpij do oporu. Organizm sam da ci znać, że nie potrzebuje już więcej snu. Po codziennym zrywaniu się z łóżka z dźwiękiem budzika masz prawo do długiego snu. Bez odespania w weekend ni da się zregenerować organizmu. A wtedy kolejny tydzień może być jeszcze trudniejszy...

2. Odkrywaj nowe smaki

W pracy jesz byle co i byle jak? Nie jest to oczywiście najsłuszniejsze rozwiązanie, ale ciągły pospiech może go wytłumaczyć. W weekend postępuj inaczej. Celebruj posiłki, gotuj nowe rzeczy. Niech będzie smacznie, kolorowo i zdrowo!

3. Zrób coś tylko dla siebie

Przez 5 dni w tygodniu jesteś pilnym pracownikiem i zupełnie zapominasz o swoich potrzebach, ale w weekend musisz to nadrobić. Wybierz cokolwiek, co sprawi ci przyjemność - może to być długa kąpiel, masaż, wizyta u fryzjera, czas z książką, wizyta w teatrze... Możliwości jest wiele. Pamiętaj, że w takim przypadku egoistyczne podejście jest absolutnie wskazane!

4. Ciesz się ze wspólnych chwil z bliskimi

Nie marnuj tego czasu! I nie chodzi o to, by przez pół dnia siedzieć wspólnie przed telewizorem i nie odezwać się do siebie ani słowem, ale by faktycznie zrobić coś wspólnie, zacieśnić relacje i budować wspomnienia.

5. Zresetuj się

Najlepiej podziała aktywność fizyczna. Porządne zmęczenie po treningu sprawi, że pozbędziesz się całego napięcia, oczyścisz ze złych emocji i będziesz z uśmiechem myślała o kolejnym tygodniu.

6. Zadbaj o dom

Czeka cię sobotnie sprzątanie? Nie myśl o tym jak o obowiązku, ale jak o czymś przyjemnym. Przecież lubisz mieć czysty i pachnący dom. Może cię do tego zmotywować np. zakup nowej świeczki zapachowej lub innego drobnego dodatku.

7. Zaplanuj kolejny tydzień

Znajdź czas na to, by na spokojnie przemyśleć zadania, jakie będą na ciebie czekać w następnych dniach w pracy. Dzięki temu ominie cię poniedziałkowy chaos.

Sprawdź też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)