Czy wiesz jak uchronić się przed fałszywym pracodawcą za granicą?

Kiedy otrzymujemy propozycję dobrze płatnej pracy za granicą, często zapominamy sprawdzić, kim jest nasz przyszły pracodawca i czy działa legalnie. Sprawdź, co zrobić, aby twoja praca za granicą nie okazała się koszmarem.
/ 08.11.2017 09:42

Zdobądź jak najwięcej informacji na temat twojego przyszłego pracodawcy czyli pełen adres, nr telefonu, wejdź na forum – być może znajdą się osoby, które wcześniej u niego pracowały.

Zadzwoń do ambasady polskiej w kraju, do którego się udajesz i zapytaj o swojego pracodawcę. Być może istnieje możliwość sprawdzenia, czy działa legalnie i czy w przeszłości nie stosował jakiś nieuczciwych praktyk w stosunku do polskich pracowników.

Załatw sobie własny transport. Są przewoźnicy, którzy za niewielką opłatą zawiozą cię do wyznaczonego celu. Nigdy nie decyduj się na przewóz samochodem osobowym przez ludzi, którzy ogłaszają się w gazecie, twierdząc, że tak będzie taniej. Przewoźnik jest osobą pewniejszą, musi mieć firmę na terenie Polski i pełnić usługi przewozowe.

Pamiętaj! Przed wyjazdem za granicę pozostaw wszystkie informacje na temat przyszłego pracodawcy swojej rodzinie lub zaufanej osobie, tj. adres miejsca pracy, nazwisko pracodawcy i numer telefonu przewoźnika.  Pamiętaj także o ubezpieczeniu