ubezpieczenie nnw fot. Fotolia

Z ilu polis możesz otrzymać odszkodowanie w przypadku uszczerbku na zdrowiu?

Sprawdź to koniecznie!
ubezpieczenie nnw fot. Fotolia
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, choroby czy leczenia szpitalnego są niezwykle istotne, a niestety mało osób zdaje sobie z tego sprawę. Niewielu ma świadomość, że wypadki zdarzają się często i mogą przytrafić się każdemu! To dlatego zobacz, z ilu polis możesz zgłosić daną sprawę.

Jak uzyskać odszkodowanie za szkodę?

Jeśli przydarzy ci się wypadek, pamiętaj, że odszkodowanie samo nie wpłynie na twoje konto. Koniecznie musisz zarejestrować sprawę u swojego ubezpieczyciela. Najlepiej, jeśli zadzwonisz na infolinię i zgłosisz szkodę. Konsultant zapyta cię wtedy o podstawowe dane oraz o opis zdarzenia. Następnie zostaniesz poproszona o przesłanie kompletu dokumentów, takich jak dowód tożsamości, kartę przebiegu leczenia i historię choroby. Niewykluczone, że będziesz wezwana na kontrolę lekarską. Po ustaleniu uszczerbku na zdrowiu otrzymasz decyzję i odszkodowanie.

Z ilu polis możesz uzyskać odszkodowanie?

Pamiętaj, że w przeciwieństwie do szkód majątkowych, sprawy związane z uszczerbkiem na zdrowiu można zgłosić z każdej aktualnej polisy. Ubezpieczony ma prawo do posiadania takiej ilości polis, na ile go stać. Oznacza to, że jeśli masz własne, indywidualne ubezpieczenie, ubezpieczenie grupowe w pracy czy jesteś dodatkowo ubezpieczona wraz z partnerem, możesz zgłosić wypadek i starać się o odszkodowanie z każdej polisy.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz: 

Jak odpocząć na wakacjach? 
Jak pozbyć się rutyny z pracy?
Tego nie mów pracodawcy, gdy negocjujesz podwyżkę!
Co ci się należy za nadgodziny w pracy? 
Czy ukończenie studiów gwarantuje znalezienie pracy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/29.06.2016 17:55
a jak jest ze szkodą z oc? albo ac? można z kilku?