Ubezpieczenie zdrowotne dla kobiet w ciąży

Niemal każda polisa zdrowotna zawiera świadczenia związane z prowadzeniem ciąży. Zapewnia ona fachowe prowadzenie ciąży przez lekarza, wszelkie niezbędne zabiegi i badania, a także nielimitowane wizyty u ginekologa. Niektóre polisy zapewniają również komfortowe warunki porodu. Ponieważ ubezpieczona kobieta uzyskuje do nich dostęp dopiero po upływie tzw. okresu karencji, polisę należy wykupić jeszcze przed planowaniem ciąży.
/ 10.04.2008 23:00
Niemal każda polisa zdrowotna zawiera świadczenia związane z prowadzeniem ciąży. Zapewnia ona fachowe prowadzenie ciąży przez lekarza, wszelkie niezbędne zabiegi i badania, a także nielimitowane wizyty u ginekologa. Niektóre polisy zapewniają również komfortowe warunki porodu. Ponieważ ubezpieczona kobieta uzyskuje do nich dostęp dopiero po upływie tzw. okresu karencji, polisę należy wykupić jeszcze przed planowaniem ciąży.

Kiedy należy wykupić polisę
Ciąża to okres szczególny w życiu każdej kobiety. Wymaga fachowej opieki Ubezpieczenie zdrowotne dla kobiet w ciążymedycznej i wiąże się z częstszymi niż zwykle wizytami u lekarza ginekologa. Dlatego warto zapewnić sobie na ten okres odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne, które gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie finansowe na czas ciąży i porodu. Należy pamiętać, że z wykupieniem polisy zdrowotnej nie można zwlekać. Należy ją wykupić kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę, ze względu na obowiązujący okres karencji. Obowiązuje on bezpośrednio po zawarciu umowy ubezpieczenia i w okresie tym nie przysługują kobiecie świadczenia związane z prowadzeniem ciąży, czyli wizyty u lekarza, badania i zabiegi związane z faktem, że kobieta spodziewa się dziecka. - Okres karencji trwa od 8 do 12 miesięcy, choć zdarza się, że niektóre Towarzystwa nie stosują karencji, w związku z czym świadczenia z tytułu ubezpieczenia przysługują kobiecie już od pierwszego dnia trwania umowy. Tak jest w przypadku Towarzystwa Signal Iduna. Wykupując wariant ubezpieczenia CLASSIC za 109 zł miesięcznie, 30-letnia kobieta uzyskuje dostęp do nielimitowanych konsultacji u lekarza ginekologa z dostępem do niezbędnych badań i zabiegów już od pierwszego dnia trwania umowy ubezpieczenia – mówi Zofia Dmochowska z Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o.

Prywatny poród na koszt ubezpieczyciela
Polisa zdrowotna zapewnia kobiecie fachowe prowadzenie ciąży, czyli nielimitowane wizyty u ginekologa, wszelkie niezbędne zabiegi i badania, a także komfortowe warunki porodu w szpitalu współpracującym z Ubezpieczycielem. Wszystko to na koszt ubezpieczyciela.

- W przypadku wykupienia wariantu szpitalnego Medium lub Maximum Signal Iduna, za który 30-letnia kobieta zapłaci 100 lub 109 złotych miesięcznie, ubezpieczenie obejmuje poród, który będzie miał miejsce nie wcześniej niż 12 miesięcy po zawarciu umowy ubezpieczenia, dlatego należy wykupić ubezpieczenie na około 4 miesiące przed planowanym zajściem w ciążę.- mówi Z. Dmochowska. Komfortowe warunki porodu przewidują również obecność osoby towarzyszącej w trakcie porodu, oraz za zgodą lekarza prowadzącego, bezpłatne znieczulenie do porodu wykonywane bez wskazań medycznych - na życzenie Ubezpieczonej. Ubezpieczenie szpitalne obejmie ponadto 15 lub 22 rodzaje operacji a także zagwarantuje komfortowe warunki hospitalizacji oraz pokój 1- lub 2-osobowy o podwyższonym standardzie w jednym ze szpitali współpracujących.

Ubezpieczenie VIP
Kompleksowa opieka medyczna nad przyszłą mamą i jej nowonarodzonym dzieckiem wraz z leczeniem szpitalnym na terenie całej Europy przysługuje posiadaczkom prestiżowej polisy ONE HEALTH. Jest to oferta skierowana do osób bardziej wymagających, a także o nieco zasobniejszych portfelach. Ubezpieczyciel zapłaci za komfortowe warunki porodu nawet 20 tys. złotych, bez względu na to czy poród będzie przebiegał bez, czy z komplikacjami. W zakresie ubezpieczenia znajduje się cesarskie cięcie na podstawie decyzji pacjentki lub zalecenia lekarza, włącznie z przed- i poporodową opieką medyczną. Ubezpieczenie zdrowotne dla kobiet w ciążyJeżeli pacjentce bardziej odpowiada poród w domu, IHI również pokryje koszty takiego porodu wraz z opieką położniczą oraz pielęgniarską. Ubezpieczenie przewiduje nawet zwrot wydatków na poród w następstwie leczenia bezpłodności. Nowo narodzone dziecko zostaje objęte ochroną pod warunkiem przesłania świadectwa urodzenia w ciągu trzech miesięcy po porodzie. Dziecko ubezpieczone jest bezpłatnie razem z rodzicem aż do 9 roku życia włącznie (bezpłatne ubezpieczenie dotyczy maksymalnie dwojga dzieci na jedną osobę opłacającą składkę). 30-letnia kobieta zapłaci za prestiżową polisę ONE HEALTH około 600 złotych miesięcznie. Ale UWAGA! Świadczenia z tytułu prowadzenia ciąży i porodu w ramach polisy IHI są dostępne dopiero po 12 miesiącach od zawarcia umowy ubezpieczenia.

Dostępne oferty w sprzedaży online
Prywatne ubezpieczenia zdrowotne dla kobiet w ciąży dostępne są w sprzedaży online portalu Ubezpieczeniaonline.pl. W portalu można znaleźć także szczegółowy opis każdej z polis. W razie wątpliwości Konsultanci pomogą wybrać polisę najbardziej dopasowaną do potrzeb i oczekiwań kobiety w ciąży.