Ubezpieczenie dziecka w szkole fot. Fotolia

Ubezpieczenie dziecka w szkole

Sprawdź, zanim wykupisz.
Milena Oszczepalińska / 11.09.2015 06:47
Ubezpieczenie dziecka w szkole fot. Fotolia

Jesteś mamą dziecka wieku szkolnym i zastanawiasz się, co właściwie obejmuje ubezpieczenie, które masz okazję teraz wykupić w szkole dziecka? Podpowiadamy, co zawiera taka polisa. Sama zdecyduj, czy jej zakup to dobra inwestycja i zabezpieczenie dla dziecka, czy może zbędny wydatek.

Ubezpieczenie dziecka w szkole

Wielu rodziców decyduje się na wykupienie szkolnego ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, uważając, że jest to rozwiązanie rozsądne i do tego tańsze, niż ubezpieczenie pociechy w prywatnej firmie. Inni z kolei ubezpieczają dziecko, bo wydaje im się, że jest to ich obowiązek, nie zdają sobie sprawy z tego, że ubezpieczenie jest dobrowolne.

Jeśli jednak ty wiesz, że masz wybór w tej kwestii, sprawdź też, co możesz zyskać, jeśli zdecydujesz się na zakup szkolnego ubezpieczenia dla dziecka.

Co obejmuje ubezpieczenie NNW w szkole?

Skrót NNW oznacza na wypadek nieszczęśliwego wypadku. To oznacza, że gdy twoje dziecko będzie posiadało takie ubezpieczenie, a zdarzy mu się:
  • złamać rękę lub nogę;
  • doznać urazu głowy;
  • śmierć w wyniku wypadku
będziesz mogła otrzymać odszkodowanie od ubezpieczyciela. Możesz też otrzymać pieniądze na pokrycie kosztów leczenia i rekompensatę za każdy nieobecny dzień dziecka w szkole.

Należy pamiętać, że nie wszystkie urazy, jakich dziecko dozna w szkole, będą objęte ubezpieczeniem. W większości szkolnych ubezpieczeń wszelkie urazy wewnętrzne, oparzenia bądź odmrożenia są wyłączone z ubezpieczenia. Z kolei tak poważne urazy jak zawał serca bądź udar mózgu bywają objęte ubezpieczeniem, ale wyłącznie w rozszerzonym (droższym) pakiecie usług.

Sprawdź też: