POLECAMY

Został już tylko JEDEN dzień na zarejestrowanie numeru telefonu! Jeśli tego nie zrobisz, możesz go stracić!

Zobacz, co zrobić, żeby zachować swój numer telefonu.
Został już tylko JEDEN dzień na zarejestrowanie numeru telefonu! Jeśli tego nie zrobisz, możesz go stracić! fot. Fotolia

Beztrosko i przede wszystkim anonimowo korzystasz z telefonu na kartę, wybierając opcję prepaid? Wielu ludzi kupuje kartę SIM, a następnie według własnych potrzeb, doładowują konto. Od 1 lutego 2017 roku ulegnie to zmianie. A wszystko przez ustawę antyterrorystyczną.

Zobacz, dlaczego kobiety kupują drogie telefony!

Co się zmieni?

Wszyscy użytkownicy telefonów na kartę będą musieli obowiązkowo zarejestrować numer. Procedura polega na podaniu imienia, nazwiska oraz nr PESEL i złożeniu podpisu. Termin: do 1 lutego 2017 roku. w przeciwnym wypadku 2 lutego twój numer przestanie być aktywny!


Osoby, które zapomną albo zignorują obowiązkową rejestrację, stracą swój numer, ponieważ operatorzy sieci komórkowych są zobowiązani do zaprzestania świadczenia usług telekomunikacyjnych w stosunku do osób, które pominą procedurę.

Sprawdź, jak obniżyć rachunki za wodę

Po co obowiązek rejestracji numeru?

Zmiany wprowadza ustawa antyterrorystyczna, która zakłada między innymi rejestrację kart prepaid. Dzięki temu każdy użytkownik sieci komórkowej przestanie być anonimowy, a próba jego zidentyfikowania będzie dużo prostsza. Ma to ułatwić monitorowanie zagrożeń i służyć np. do kontrolowania komunikacji terrorystów.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Po decyzji odmownej najlepiej udać się do profejsjonalnej Kancelarii. Ja polecam Kancelarię Prospectrum z Rzeszowa. Pomogli mi uzyskać odszkodowanie po wypadku.