Mimozy, tulipany i ubezpieczenia dla kobiet ...

Sprawdź, co proponują nam instytucje finansowe. We Włoszech panowie mają dziś nie lada problem. Brakuje kwiatów. Kobiety w dniu swojego święta dostają tam gałązki mimozy, a te podobno już przekwitły.
Sprawdź, co proponują nam instytucje finansowe. We Włoszech panowie mają dziś nie lada problem. Brakuje kwiatów. Kobiety w dniu swojego święta dostają tam gałązki mimozy, a te podobno już przekwitły.

U nas Dzień Kobiet – przez jednych świętowany, przez innych nazywany „świętem komunistycznym” – dla mnie jest po prostu pierwszym dniem wiosny. Kolorowe tulipany sprzedawane tego dnia na każdym rogu ulicy (nawet, jeśli na ulicy tej śnieg jeszcze nie stopniał) wprowadzają słoneczny i optymistyczny nastrój. O kobietach coraz częściej myślą jednak nie tylko mężczyźni, ale i instytucje finansowe. Banki wprowadzają „konta na obcasach”, a firmy ubezpieczeniowe produkty skierowane specjalnie do płci piękniej. Oto kilka przykładów ubezpieczeń adresowanych specjalnie do nas, drogie Panie.

Mimozy, tulipany i ubezpieczenia dla kobiet ...

Przed wszystkim zdrowie

Kobietom w wieku od 18 do 65 lat Ergo Hestia proponuje na przykład ubezpieczenie Femina, które ma zapewnić pomoc finansową w razie zachorowania na nowotwór piersi. „Już w momencie wykrycia choroby wypłacane jest świadczenie - w wysokości 9 tys. zł - co umożliwia podjęcie szybkiego leczenia - mówi Małgorzata Sztabińska z STU Ergo Hestia SA. W zależności od stopnia zaawansowania choroby wartość świadczenia wzrasta, nawet do 30 tys. zł. Pieniądze te mogą pozwolić a skorzystanie z usług prywatnych gabinetów medycznych czy zakup leków.

Ubezpieczenie Femina można zawrzeć na sumę 100.000 zł, 200.000 zł, 300.000 zł lub nawet 400.000 zł. W przypadku ubezpieczenia na sumę 100.000 zł kobieta należąca do pierwszej z dwóch klas ryzyka (wyodrębnionych w zależności od rodzaju wykonywanej pracy) zapłaci składkę miesięczną w wysokości 30 zł.

PZU w zakresie oferty ubezpieczeń dodatkowych do indywidualnych ubezpieczeń kapitałowych oferuje możliwość zawarcia umowy dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia na wypadek ciężkiej choroby, przy czym wariant rozszerzony tego ubezpieczenia może być dostosowany do rodzajów chorób dotykających daną płeć.

Dla kobiet dodatkowy zakres ochrony obejmuje następujące zachorowania: nowotwór sutka, kosmówczak, nowotwór narządów rodnych oraz udar krwotoczny. Umowę taką mogą zawrzeć kobiety w wieku od 18 do 61 roku życia na okres 5 lat z możliwością zawarcia na kolejne takie okresy. Maksymalna suma ubezpieczenia może wynieść 200.000 zł. Składka za ubezpieczenie jest zróżnicowana ze względu na wiek.

Skarby w torebce

WARTA z kolei ma w swojej ofercie Pakiet TOREBKA, który powstał z myślą o kobietach, choć z ubezpieczenia mogą skorzystać również mężczyźni. Pakiet obejmuje ochroną ubezpieczeniową przedmioty codziennego użytku noszone zwyczajowo w torebce, teczce, plecaku itp., które mogą zostać utracone w wyniku rabunku. „Ubezpieczenie obejmuje ochroną przedmioty takie jak np. zegarek, telefon komórkowy, karty kredytowe, portfel z gotówką, kosmetyki, klucze” – mówi Iwona Mazurek z WARTY.

Pakiet TOREBkA stanowi jedną z opcji – do wyboru przez klienta, rozszerzających ubezpieczenia mieszkaniowe – WARTA DOM KOMFORT i WARTA DOM. „Polisa chroni wszystkie osoby bliskie zamieszkujące z ubezpieczonym” – dodaje Iwona Mazurek.

Matka za kierownicą

AXA pomyślała natomiast o kobietach zmotoryzowanych i w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego OC i AC proponuje nam specjalny Pakiet dla Kobiet. Opcje dodatkowe obejmują w tym przypadku samochód zastępczy na cały okres powypadkowej naprawy auta, zwrot kosztów taksówek na powrót do domu po zdarzeniu drogowym oraz w sytuacji, gdy kobieta w wyniki wypadku doznała obrażeń ciała… zwrot kosztów operacji plastycznej do wysokości 20.000 zł. Mając to ubezpieczenie kobieta może również liczyć na pomoc w razie zatankowania niewłaściwego rodzaju paliwa ;-)

Na zniżki w ubezpieczeniach komunikacyjnych kobiety mogą również liczyć w Link4. Z wewnętrznej analizy portfela klientów firmy wynika, że kobiety bardziej dostosowują styl jazdy do warunków na drodze niż mężczyźni, a co za tym idzie powodują mniej wypadków. Dodatkowy rabat dostaną też wszystkie mamy, które mają małe dziecko. Zdaniem ubezpieczyciela ponad połowa kobiet planując podróż z małym pasażerem, wykazuje większą ostrożność niż zwykle i jest gotowa zrezygnować z jazdy w złych warunkach pogodowych. Dlatego też Link4 proponuje 5-procentową zniżkę na wszystkie ubezpieczenia komunikacyjne dla rodziców dzieci, które nie ukończyły jeszcze 6 lat.

Dorota Siudowska-Mieszkowska
www.serwis-inwestora.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/7 lat temu
kobiety to mają pecha na parkingu nawet https://www.youtube.com/watch?v=C2UyQR0EL3g
/8 lat temu
Bardzo dobrze ze w ten sposób własnie sie zabezpieczamy na przyszlośc.Ale jest jeszcze jedna kwestia gdzie bezpiecznie przechowywc potem te wszystkie wazne dokumenty? Być moze tutaj jest odpowiedz-banknawypadek.pl
/8 lat temu
serwis bardzo ciekawy bo zgromadzone dane nie przepadną, tylko zostaną przekazane wskazanej wcześniej osobie
POKAŻ KOMENTARZE (6)