POLECAMY

Kredyt dla osoby, która ma firmę

Czyli jakie warunki musisz spełnić, by dostać kredyt hipoteczny prowadząc własną działalność gospodarczą
Kredyt dla osoby, która ma firmę
Mam jednoosobową firmę – sklep odzieżowy. Jakie warunki muszę spełnić, aby dostać kredyt hipoteczny?
Marianna G., Ełk


Musi Pani mieć zdolność kredytową do spłaty zobowiązania finansowego. Bank ocenia ją na podstawie przedstawionych dokumentów. Trzeba będzie dostarczyć mu PIT roczny oraz książkę przychodów i rozchodów za miesiące roku bieżącego oraz zaświadczenie o braku zaległości wobec ZUS i US.

Większość banków wymaga ponadto, by działalność gospodarcza była prowadzona co najmniej od dwóch lat. Jednak na rynku są już oferty, które umożliwiają wzięcie kredytu po 6 miesiącach prowadzenia firmy.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
A ja mam firme, ale nie staram sie o kredyt hipoteczny tylko chce troche pozmieniać w swojej firmie i zastanawiam sie w jakim banku wziąć kredyt. No i jeszcze jeden dylemat czy wziąć na siebie jakiś kredyt gotówkowy czy na moja firme? Jaki bedzie tańszy?
/8 lat temu
poszukaj kredytow na start w bankach, jezeli nie prowadzisz firmy zbyt dlugi jeszcze. mozna na poczatek dostac zalozmy kilkananscie tysiecy, ale wraz z rozwojem, pojawiaja sie mozliwosci na rozwoj linii krdytowej i mozna wtedy starac sie o wiecej. ja zaczynam wlasnie dzialalnosc i przygladam sie kilku takim rozwiazaniom