ubezpieczenie na wakacje fot. Fotolia

Jak wybrać ubezpieczenie?

To takie proste!
ubezpieczenie na wakacje fot. Fotolia
Wakacje to czas odpoczynku od pracy, uczelni, szkoły i zmęczenia. Nie pozwól, aby twój wymarzony relaks został zakłócony przez losowe zdarzenie, takie jak wypadek, choroba czy kradzież bagażu. To dlatego warto zatroszczyć się o odpowiednie ubezpieczenie, który uchroni ciebie i twoją rodzinę przed stresem, a przy tym nie zniszczy ci urlopu.

Ubezpieczenie auta

Uszkodzenie pojazdu może zdarzyć się każdemu, szczególnie jeśli wybierasz się w długą podróż albo poruszasz się w obcym kraju. Polskie OC ważne jest w większości krajów, ponieważ zakłady ubezpieczające mają swoich korespondentów. W praktyce oznacza to, że jeśli spowodujesz szkodę za granicą, poszkodowany będzie mógł zgłosić szkodę u twojego ubezpieczyciela. Pamiętaj, że w Albanii, Andorze, Turcji i Czarnogórze trzeba mieć tzw. Zieloną Kartę. Upewnij się, czy jest aktualna! Możesz dokupić też ubezpieczenie Assistance, które zapewni ci wsparcie w przypadku uszkodzenia pojazdu, holowania, a nawet braku paliwa!

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Złamanie ręki, zwichnięcie, stłuczenie czy inny wypadek, podczas którego doznasz uszczerbku na zdrowiu może nie tylko zrujnować twoje wakacje, ale i stan twojego portfela. To dlatego nie zapominaj o wykupieniu ubezpieczenia NNW. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze polisy, sprawdź, jakie zawiera ryzyka. Dowiedz się, czy za złamanie kończyny lub inne uszkodzenie ciała ubezpieczyciel wypłaci ci za nie odszkodowanie.

Ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego

Nikt nie myśli o tym, że podczas urlopu trafi do szpitala. Niestety – takie sytuacje też się zdarzają. To dlatego wykup ubezpieczenie, które zabezpieczy cię przed operacjami medycznymi, pokryje koszt transportu medycznego, pobytu w szpitalu czy wizyty u stomatologa.

Ubezpieczenie bagażu

Kradzież walizki, sprzętu czy uszkodzenie bagażu nie jest niczym miły i może spowodować wiele nieprzyjemności. Weź pod uwagę, że wielu przewoźników czy właścicieli hoteli nie wypłaca odszkodowania za zniszczony albo skradziony bagaż. Żeby nie stracić i czasu, i pieniędzy wykup ubezpieczenie, które zabezpieczy twoje walizki.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz: 

Jak nie wydać fortuny na wyprzedażach? 
Co zrobić, gdy ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania?
W czym tkwi tajemnica sukcesu? 
Jak obniżyć rachunek za wodę? 
Czy ukończenie studiów gwarantuje znalezienie pracy?

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/24.06.2016 13:04
Trzeba jeszcze pamiętać, aby poinformować agenta o planowanych sportach, które chcemy uprawiać podczas urlopu. Taka informacja pomoże dobrać najlepszy zakres ubezpieczenia. W razie problemów - nasi eksperci zawsze służą poradą :)
/22.06.2016 21:33
Takie ubezpieczenie jest bardzo ważne, przekonałam się o tym w zeszłe wakacje, gdy nagle się rozchorowałam i był problem. W tym roku mam już ubezpieczenie;) co warto wiedzieć tu piszą: blog.impel.pl/ubezpieczenie-turystyczne/