Gdzie trzymać cenne przedmioty w domu fot. Fotolia

Gdzie trzymać cenne przedmioty w domu - domowy sejf

Przyda się zwłaszcza, gdy dużo podróżujesz.
Milena Oszczepalińska / 12.02.2016 06:19
Gdzie trzymać cenne przedmioty w domu fot. Fotolia

Jeśli twoja praca lub tryb życia wymagają częstych podróży lub przebywania poza domem, powinnaś w szczególny sposób zadbać o te najcenniejsze przedmioty. Nigdy nie wiadomo, czy złodzieje nie postanowią obrabować właśnie twojej okolicy. Jeśli zaopatrzysz się w sejf, możesz być spokojna, że ważne dokumenty, pieniądze czy inne drogie rzeczy zostaną właściwie zabezpieczone

Gdzie trzymać cenne przedmioty w domu?

Przede wszystkim należy znaleźć dla nich specjalne miejsce. Najważniejsze pisma urzędowe, świadectwa, umowy, dowody wpłat, rachunki, pieniądze, kosztowności czy klucze warto umieścić w domowym sejfie, który stanowi pewną ochronę przed ich zniszczeniem lub utratą. Również dzięki specjalnym, wzmocnionym sejfom na sprzęt elektroniczny, nasz laptop czy dane zgromadzone na dyskach zewnętrznych mogą być odpowiednio zabezpieczone.

Kiedy warto zaopatrzyć się w domowy sejf?

Rozwiązanie takie najlepiej sprawdzi się podczas dłuższej nieobecności, np. w czasie wyjazdu na urlop, kiedy pusty dom lub mieszkanie staje się potencjalnym celem dla włamywaczy. Warto również schować cenne przedmioty do sejfu w trakcie wizyty ekipy remontowej, osoby sprzątającej czy opiekunki do dziecka.

Jaki sejf wybrać?

Określenie jakie przedmioty mamy zamiar przechowywać w sejfie ułatwi dobór odpowiedniego sprzętu. Zakup podstawowej wersji sejfu to wydatek rzędu kilkuset złotych. Na rynku dostępne są sejfy o różnych wymiarach i dodatkowych funkcjach, takich jak elektroniczne sterowanie czy podświetlana klawiatura. Nie bez znaczenia jest też poziom zabezpieczenia sejfu przed otwarciem lub zniszczeniem.

Najlepiej wybierać urządzenia, w których stosowane są dwa rodzaje zamków: kluczowy oraz elektroniczny – przy tego typu rozwiązaniach można zdefiniować indywidualne cyfrowe kody dostępu dla kilku użytkowników, a klucz mechaniczny stosować tylko w sytuacjach awaryjnych, takich jak problemy z zasilaniem czy utrata kodu cyfrowego). Pozwala to na wygodne użytkowanie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i ochrony przedmiotów.

Gdzie ulokować domowy sejf?

Miejsce przechowywania sejfu jest tak samo istotne, jak jego jakość. Od tego zależy przecież, czy ewentualny złodziej go znajdzie i zechce ukraść przedmioty, które w nim ukryliśmy. Większość dostępnych na rynku modeli przeznaczonych jest do montażu w meblach, na ścianie czy do zabudowy wnęk meblowych. Należy też pamiętać, że podstawową cechą przy wyborze miejsca jest także dyskrecja – zaleca się montaż sejfu w pomieszczeniach, do których dostęp mają jedynie domownicy.

Zobacz też:

Na podstawie materiałów prasowych marki Yale

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)