Czy wiesz jak sporządzić prawomocny, notarialny testament?

Zacznij od przeanalizowania, bardzo dokładnie, komu chcesz oddać swój majątek. Są to bardzo ważne i delikatne decyzje, dlatego też weź pod uwagę wszystkie za i przeciw
/ 30.09.2010 08:13

Jeśli chcesz, aby twój testament był sporządzony we właściwy sposób, sporządzić testament może osoba która jest w pełni zdolna do czynności prawnych. Ponadto, aby testament nie został unieważniony, najbezpieczniej będzie jak sporządzisz go u notariusza. Będzie on zobowiązany do potwierdzenia jego ważności.

Pamiętaj, aby przemyśleć wszystko dokładnie. Zdecyduj co i komu chcesz przekazać, aby po śmierci lub po wypadku, twoi bliscy nie skłócili się ze sobą.

W testamencie możesz zawrzeć wszelkie informacje odnośnie co komu oddajesz oraz co komu odbierasz. Może to mieć charakter terminowy lub warunkowy. Co więcej, możesz ustanowić kilku spadkobierców, ale pamiętaj, aby zawrzeć dokładnie co i komu chcesz przekazać.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/28.01.2015 21:19
No ja jak bede chiała sporządzić testamet to na pewno wybiore sie po prostu do notariusza, moja rodzina ma zaufanego - http://www.notariusz.bielsko.pl/ :)
/21.10.2010 15:08
To bardzo łatwe, a może zaoszczędzić wielu komplikacji i problemów naszym bliski, kiedy nas zabraknie.