Zmiany przepisów w roku 2014

Dowiedz się, o czym musisz pamiętać w 2014!
/ 28.02.2018 12:29

Wraz z rozpoczęciem roku 2014 czeka nas sporo zmian prawnych. Zmieniają się m.in. zasady udzielania kredytu hipotecznego oraz koszt wykonywania połączeń roamingowych. Co jeszcze się zmieni w przepisach w 2014?

Zmiany przepisów w roku 2014

fot. Fotolia

Od lipca 2014 koniec z roamingiem! W krajach Unii zniesione zostaną dodatkowe opłaty za rozmowy telefoniczne - od tego momentu operator będzie naliczał takie kwoty, jak za rozmowy w kraju. To dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących!

To nie jest jedyna dobra wiadomość - od czerwca 2014 zmieniają się także przepisy dotyczące zakupów przez internet. Jeśli będziesz niezadowolona z towaru, na zwrot będziesz mieć już 14 dni zamiast poprzednio obowiązujących 10.

W 2014 rusza program Mieszkanie dla Młodych. Przy zakupie mieszkania będzie można otrzymać dofinansowanie. Dopłaty przysługują jednak wyłącznie osobom w wieku poniżej 35 lat, a cena metra kwadratowego nie może przekroczyć wyznaczonego limitu. Dofinansowanie można otrzymać jedynie na zakup pierwszego mieszkania w życiu.

Od początku kwietnia do końca lipca 2014 należy podjąć decyzję, czy składki emerytalne mają nadal być zachowywane w OFE, czy może oszczędzane na specjalnym koncie w ZUSie. Decyzja może zostać zmieniona, jednak najwcześniej w 2016.

Mniej optymistyczne wiadomości czekają na tych, którzy zamierzają ubiegać się o kredyt mieszkaniowy. Można go teraz otrzymać wyłącznie po wykazaniu, że posiada się co najmniej 5% wkładu własnego.