Matka z dziećmi w mieście fot. Adobe Stock

Wyprawka za 550 zł dla każdego dziecka od kwietnia 2019 roku

Wyprawkę dostaną rodzice dzieci urodzonych po 1 kwietnia 2019 roku. Wyprawka będzie zawierała najpotrzebniejsze rzeczy w pierwszych miesiącach życia, a żeby ją dostać wystarczy płacić podatki w stolicy. Jakie jeszcze trzeba spełnić kryteria, by dostać wyprawkę dla nowo urodzonego dziecka? Sprawdź!
Joanna Mazur / 29.09.2018 10:47
Matka z dziećmi w mieście fot. Adobe Stock

By dostać wyprawkę przede wszystkim należy mieszkać w Warszawie i tu płacić podatki. Wyprawka będzie przyznawana na podstawie wniosku, który będzie trzeba złożyć najpóźniej miesiąc od narodzin dziecka. Na przyznanie wyprawki nie będą miały wpływu dochody rodziców.

„Bycie samotną matką w tym kraju jest upokarzające”. Najbardziej potrzebujący mogą stracić 500 plus

Jak podaje Metrowarszawa - 27 września 2018 podczas posiedzenia Rady Warszawy przegłosowano uchwałę „Wyprawka dla Warszawskiego Malucha”. Wyprawkę dostaną rodzice dzieci urodzonych po 1 kwietnia 2019 roku.  Wyprawka będzie zawierała najpotrzebniejsze rzeczy w pierwszych miesiącach życia, a żeby ją dostać wystarczy płacić podatki w stolicy.
O przyznanie wyprawki noworodkom wnioskowali rodzice, mieszkańcy stolicy.

„To pomysł naszych aktywnych rodziców. Złożyli petycję na ręce prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, by na wzór fiński, noworodki otrzymały pomoc od miasta w formie wyprawki” - mówił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Tomasz Pactwa, dyrektor warszawskiego Biura Pomocy i Projektów Społecznych.

Zawartość wyprawki będzie jeszcze konsultowana z rodzicami. Na pewno mają się w niej znaleźć ubranka, kosmetyki, akcesoria do pielęgnacji i pieluchy. Wszystko będzie zapakowane w praktyczny kosz.

Czytaj też:
300 zł dla każdego ucznia i program Mama Plus - premier Morawiecki obiecuje!
Najnowsze zmiany w temacie 500 plus! Jakie wprowadzono ułatwienia?