Zakupy przez Internet fot. Fotolia

Tanie zakupy przez Internet - wskazówki

Bądź sprytna! Sprawdź, jak kupować po najniższych cenach.
Milena Oszczepalińska / 28.11.2014 08:57
Zakupy przez Internet fot. Fotolia
Kupowanie przez Internet w ogóle w wielu przypadkach jest tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Wydaje się to zrozumiałe - sklepy internetowe nie potrzebują zatrudniać tylu pracowników, posiadać tak dużych powierzchni sklepowych, jak sklepy stacjonarne, w związku z czym mają po prostu dużo mniejsze koszty utrzymania.

Są też przypadki, kiedy kupowanie przez Internet opłaca się wyjątkowo bardzo. Jakie?

Amerykański szał zakupów

Oczywiście największe przeceny nie są dostępne w polskich sklepach. U nas te promocje po pierwsze nie odbywają się na tak dużą skalę, jak na Zachodzie, a po drugie rabaty są zwykle mniejsze. Najlepiej jest skorzystać z ofert sklepów amerykańskich. Kilka razy do roku wystarczy wejść na strony internetowe amerykańskich sklepów i tam upolować wymarzone produkty po maksymalnie niskich cenach.

Od jakiegoś czasu również niektóre europejskie kraje oferują bardzo okazyjne przeceny. Możesz zatem zamiast na stronie amerykańskiej, zrobić zakupy w sklepie niemieckim czy brytyjskim. Masz gwarancję, że kupisz to, czego potrzebujesz, w bardzo dobrej cenie.

Kiedy zagraniczne sklepy internetowe zachęcają nas do najbardziej szalonych zakupów?

Jeśli jesteś prawdziwą zakupoholiczką, poniższe daty powinnaś na stałe zapisać sobie w kalendarzu. W tych dniach będziesz mogła kupić wszystko, co zechcesz, za naprawdę niewielkie pieniądze. Te daty to zwykle amerykańskie święta narodowe lub dni zaczynające bądź kończące sezon zakupowy. Możesz zrobić zakupy dla siebie albo pomyśleć o prezentach dla najbliższych. Okazji w ciągu roku na obdarowanie ich jest przecież wiele.

Kiedy najbardziej opłaca się zrobić zakupy internetowe w sklepie amerykańskim?
  • 1 stycznia - Nowy Rok - tego dnia zaczynają się wyprzedaże noworoczne
  • 4 lipca - Amerykański Dzień Niepodległości
  • 31 października - Halloween
  • 28 listopada - tzw. Black Friday - wypada on zawsze dzień po Święcie Dziękczynienia. Mimo nazwy, trwa on cały weekend. W tym czasie promocje są największe z całego roku. 
  • 1 grudnia - tzw. Cyber Monday - największe promocje internetowe. Nie są one organizowane one tylko w tym jednym dniu, ale przez kilka dni - od Święta Dziękczynienia do 2 grudnia.
  • 25 grudnia - Boże Narodzenie - już tuż po świętach można liczyć na poświąteczne okazje

Zobacz też: