Skąd wziąć pieniądze na Święta?

Środki czystości, artykuły spożywcze oraz niekończąca się lista prezentów: przygotowania świąteczne są kosztowne, dlatego już dziś zastanów się nad tym, skąd na to wszystko wziąć kasę?
/ 02.12.2009 07:48
Środki czystości, artykuły spożywcze oraz niekończąca się lista prezentów: przygotowania świąteczne są kosztowne, dlatego już dziś zastanów się nad tym, skąd na to wszystko wziąć kasę?

Dziś każdy stara się kontrolować swoje wydatki, ale nadchodzi taki czas, gdy zapominamy o kryzysie i konieczności rezygnowania z niejednej przyjemności. Jednak lista wydatków, jakie trzeba ponieść przed Świętami Bożego Narodzenia potrafi przyprawić o zawrót głowy niejedną osobę. Co wtedy? Zamiast rozpaczać, postaraj się pozyskać dodatkowe finanse, dzięki którym zasilisz swój budżet. Oto kilka skutecznych porad!

Skąd wziąć pieniądze na Święta?

Szefie, czy jest coś do zrobienia?
Zapytaj szefa czy jest możliwość wzięcia nadgodzin. Masz opory? Niepotrzebnie! W okresie przedświątecznym jest większy ruch, więc każda chętna para rąk do pracy się przyda. W dodatku skład załogi na pewno uległ uszczupleniu, gdyż wśród nas wciąż szaleje wirus grypy.
Wiele zależy też od branży, w jakiej pracujesz. Jeśli jednak twój pracodawca odmówił, nie zrażaj się! Poszukaj dodatkowej pracy na przykład w supermarkecie przy wykładaniu towaru na półkach. Wbrew pozorom ta praca nie zajmuje dużo czasu, a grafik możesz dopasować do swoich możliwości.

Dekoruj świątecznie
Świetnym pomysłem na dorobienie kilku groszy jest samodzielne wykonanie świątecznych ozdób czy stroików. To praca nie tylko dla pań, ale przede wszystkim dla osób uzdolnionych artystycznie. Do wykonania stroiku wystarczy kilka gałązek świerka czy jodły, które możesz ozdobić kokardami, anielskimi włosami, orzechami, laskami cynamonu czy pomalowanymi złotym sprayem szyszkami. To proste! Stroiki bożonarodzeniowe sprzedawać możesz na targach, pod lokalnymi sklepami spożywczymi lub na Allegro.
Podobny sposób na zarobienie kilku groszy to samodzielne wykonanie świątecznych kartek, postaraj się tylko, by były wyjątkowe. Przecież wciąż więcej jest osób, które uważają, że zamiast słać smsy z oklepanymi wierszykami, lepiej jest zabłysnąć oryginalna kartką świąteczną.

Pani Porządkowa
Mycie okien, trzepanie dywanów, odkurzanie... Przed świętami wszyscy mają masę obowiązków jednak nie wszyscy są w stanie im podołać. Samotni staruszkowie, czy zabiegani za dodatkowym groszem młodzi ludzie- jest wiele osób, które chętnie zapłacą za posprzątanie domu, doprowadzenie do ładu ogrodu czy pomoc w kuchni. W końcu nie każdy lubi świąteczne porządki. Wykorzystaj to! Zorientuj się czy w twojej okolicy nie mieszka ktoś, kogo za odpowiednią odpłatą trzeba wyręczyć z kłopotliwych obowiązków. Rozwieś ogłoszenia, wyślij ofertę swoich usług do lokalnej radiostacji, zamieść informacje na kilku portalach w internecie. Największe szanse na dodatkowy pieniądz masz oczywiście w dużych miastach, ale jeśli twoja kuchnia jest znana w okolicy, możesz przecież pomóc chętnym w przygotowaniu wigilijnych potraw!

Zarób na tym, co niepotrzebne!
Przedświąteczne porządki to doskonała okazja do tego, by dokonać segregacji rzeczy na potrzebne i całkiem zbędne. Co zrobić z zalegającymi, nieużytecznymi starociami? Odpowiedź jest prosta- sprzedać! Ubrania, książki, płyty, figurki, biżuteria, elektronika itp. może stać się źródłem dochodu i skutecznie zasilić domowy budżet. Przecież większości raz przeczytanych książek nie będziesz już czytać, więc ci są nie potrzebne, ubrania z których twoje dzieci już wyrosły też się nie przydadzą, tak jak ich dawno rzucone w kąt zabawki. Książki sprzedasz w antykwariacie, zaś pozostałe przedmioty na aukcjach internetowych. Prawda, że proste?

źródło: mwmedia
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/26.11.2017 22:29
Oj pieniądze na święta, każdemu by się przydały, ale nie zawsze da się oszczędzić. Poważnie myślę o wzięciu jakiejś niewielkiej pożyczki... slyszałam ze na vivus.pl mozna pozyczyc i oddaje sie tyle samo ile się wzieło. Może to nie jest taki głupi pomysł? :)
/11.12.2016 11:44
Wiadomo, że w święta człowiek zawsze szaleje z wydatkami. Na ogół się wydaje więcej niż by się chciało. Ja w tym roku zadbałam o dodatkowe fundusze i zaczęłam już dużo wcześniej a to komuś ciasto upiekłam, a to korepetycji udzielałam, wyczytałam gdzieś że można zarabiać na bankach więc się zarejestrowałam na polecamBank.pl i namówiłam znajomą, żeby założyła konto to już tylko z tego polecania mi 300 złotych wpadło premii. Sposobów jest milion, dlatego naprawdę dla chcącego nic trudnego. Warto po prostu myśleć o dodatkowych pieniądzach wcześniej niż tydzień przed świętami. To wtedy łatwiej się przygotować i racjonalnie rozplanować budżet. :D