Polskie miasto znalazło sposób na zatrzymanie absolwentów! Prezydent miasta wręcza im... klucze do nowych mieszkań!

Sprawdź, o które miasto chodzi. Myślisz, że to dobry pomysł?
Polskie miasto znalazło sposób na zatrzymanie absolwentów! Prezydent miasta wręcza im... klucze do nowych mieszkań! fot. Fotolia
Jak zmniejszyć migracje ludzi młodych, którzy tłumnie opuszczają swoje rodzinne miasta i przenoszą się do wielkich aglomeracji? Pozornie się nie da, bo przecież młodzi studenci i absolwenci wyprowadzają się do wielskich miast, bo tam są inne perspektywy, możliwość zdobycia pracy itd., itd. Jak się jednak okazuje, prezydent miasta Sosnowiec znalazł sposób na zatrzymanie najzdolniejszej młodzieży. Jak? Da im klucze do własnego mieszania.

Poznaj 11 pułapek w zakupie tanich mieszkań

Dla kogo darmowe mieszkania?

Wszystko w myśl nowego projektu "Mieszkanie dla absolwentów". Klucze do wyremontowanej kamienicy przy ulicy Kołłontaja 9 otrzymają najzdolniejsi absolwenci, którzy ukończyli studia z wyróżnieniem. Wystarczy złożyć wniosek w Wydziale Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu przy ul. I. Mościckiego 14 (I piętro, pok. 115). Do tej pory przekazano już 17 z 29 kluczy.

Wiemy dobrze, że nie da się do końca odwrócić trendu spadku liczby mieszkańców, ale można działać w taki sposób, aby ten spadek był jak najmniejszy. Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie wiązali swoje życie z Sosnowcem, tu zakładali rodziny, zapuszczali korzenie, zakładali firmy. Mam nadzieję, że będzie to kolejna zachęta do zamieszkania w Sosnowcu.  
- Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)