Masz konto w jednym z tych 9 banków? To wypłać gotówkę, bo możesz stracić do niej dostęp

Z największymi utrudnieniami muszą liczyć się klienci Eurobanku. Na liście znajduje się też między innymi PKO BP, mBank i 6 innych!
kobieta korzysta z bankomatu fot. Fotolia

Czy na ten weekend warto przygotować zapas gotówki, tak aby nie musieć korzystać z bankowości mobilnej, internetowej, płatności kartą oraz bankomatów? Wszystko zależy od tego, w którym banku masz konto i kiedy planujesz dokonywać transakcji. W najbliższych dniach modernizacje planuje aż 9 banków! Niektóre zmiany będą raczej mało uciążliwe dla klientów. Inne mogą stać się bardziej problematyczne, dlatego warto być na nie przygotowanym.

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski zaplanował prace na noc z niedzieli na poniedziałek (23/24 lipca). Co to oznacza? W godzinach 00:00-4:00 niemożliwe będzie skorzystanie z płatności Mastercard w telefonach, płatności NFC oraz BLIK, a także z wpłatomatów. Od 00:00 do 01:00 mogą również występować problemy przy realizacji transakcji kartą.

Getin Noble Bank

W nocy z piątku na sobotę (21/22 lipca) od godziny 00:00 do 02:45 klienci nie będą mogli korzystać z systemów bankowości mobilnej oraz internetowej.

BOŚ Bank

Od godziny 22:00 w piątek (21 lipca) do 10:00 w sobotę (22 lipca), z utrudnieniami muszą liczyć się osoby, które mają konta w BOŚ Banku. Nie będą mogły zalogować się do Platformy Usług Elektronicznych ZUS-u za pomocą bankowości internetowej. Nie będzie można również założyć profilu w tej platformie, za pomocą BOŚ Banku.

Raiffeisen Polbank

Bank zamieścił komunikat, w którym ostrzega przed kilkoma utrudnieniami. W sobotę (22 lipca) między 00:00 a 02:00, niemożliwe będzie skorzystanie z:  R-Online, R-Online Biznes, R-Investment, Mobilny Bank, Mobilny Portfel, Wideo Doradca. W tym samym dniu pomiędzy 00:45 a 01:25 całkowicie niedostępne będą następujące strony: www.raiffeisenpolbank.com, moj.raiffeisenpolbank.com, r-brokers.pl, moj.r-brokers.pl, www.mobilnybank.pl.

BZ WBK

W niedzielę (23 lipca) klienci banku BZ WBK nie będą mogli korzystać z usług mobilnych i internetowych. Ich wyłączenie potrwa kilka godzin - od 00:00 do 06:00.

PKO BP

Prace modernizacyjne PKO BP potrwają dwie noce. Ograniczenia dotyczą niedzieli (23 lipca) i godzin między 01:30 a 03:30, a także poniedziałku (24 lipca) o tej samej porze. Nie będzie dało się wtedy korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes, a także z płatności w sklepach internetowych "Płacę z iPKO" i "Płacę z IKO". Możliwe będzie jednak wypłacenie gotówki z bankomatu, a także dokonanie transakcji w sklepie stacjonarnym.

Eurobank

Od 23:30 w piątek (21 lipca), aż do 13:00 w niedzielę (23 lipca), potrwają prace modernizacyjne Eurobanku. Co to oznacza dla klientów? Mogą wtedy wystąpić utrudnienia w dostępie do serwisu eurobank online, a także w płatnościach kartą w sklepach stacjonarnych oraz w korzystaniu z bankomatów (dotyczy kart debetowych). Wpłatomaty nie będą działać.

To jednak nie koniec trudności. W tych godzinach nie będą aktualizowane żadne informacje w bankowości telefonicznej i aplikacji mobilnej, a placówki Eurobanku nie będą przyjmować ani realizować dyspozycji. Utrudnienia nie dotyczą tych klientów, którzy będą chcieli wypłacać gotówkę z bankomatów za pomocą kart kredytowych.

Jak działa karta kredytowa?

mBank

W niedzielę (23 lipca) od 02:00 do 05:30 nie będzie można skorzystać z aplikacji mobilnej mBanku, ani zalogować się na swoje konto internetowe. Pomiędzy 01:30 a 06:00 nie będzie możliwe złożenie żadnego wniosku. Również telefoniczna infolinia ograniczy swoje usługi. Będzie można uzyskać tylko informacje o ofercie, ale nie uda się zrealizować żadnej operacji. W wyznaczonym terminie będzie można jednak normalnie korzystać z bankomatów.

Orange Finanse

Produkty bankowe Orange Finanse są dostarczane przez mBank, dlatego klientów czekają takie same utrudnienia, jak osoby korzystające z mBanku.

Czytaj więcej na temat finansów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Najlepiej porzucić bank na rzecz kryptowalut Przyszłość kryptowalut: https://youtu.be/_wmG2B01jdM