Już wkrótce zapłacisz kartą.. na Poczcie Polskiej!

To ogromna zmiana. Kiedy wejdzie w życie?
Już wkrótce zapłacisz kartą.. na Poczcie Polskiej! fot. Fotolia

Od lat klienci Poczty Polskiej mieli powody do narzekań, bo można było płacić jedynie gotówką. Zawsze więc, gdy chciało się nadać jakąś przesyłkę lub opłacić rachunki, trzeba było mieć odpowiednią kwotę w portfelu, co w dobie wszechobecnych kart płatniczych nie zawsze było oczywiste. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Poczta Polska wprowadza do użytku terminale płatnicze!

Poczta Polska płacenie kartą 2016

Kiedy będzie to możliwe? Pierwszych 200 placówek zostanie wyposażonych w terminale już na przełomie marca i kwietnia. We wszystkich pocztach w kraju mają się one pojawić do końca czerwca 2016. Poczta Polska liczy na to, że takie ułatwienie zachęci więcej osób do korzystania z poczty, a także skróci kolejki. Płatności kartą zwykle odbywają się szybciej, niż gotówką, którą trzeba odliczyć i dodatkowo wydać resztę.

Poza tym dozwolone będą także płatności metodą zbliżeniową, bez względu na kwotę, która będzie widniała na rachunku.

Do tej pory jedynym unowocześnieniem na Poczcie Polskiej była możliwość skorzystania z usługi cashback, czyli wypłacania pieniędzy na poczcie, jak w bankomacie. Nie cieszyła się jednak dużą popularnością, ponieważ pobierana była wysoka prowizja.

Czy uważacie, że możliwość płacenia kartą na poczcie jest konieczne, czy zupełnie niepotrzebne?

Zobacz też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)