Marzenia finansowe Polek - na co chcą oszczędzać i co kupować fot. Fotolia

Marzenia finansowe Polek - na co chcą oszczędzać i co kupować

Na co najchętniej odkładamy pieniądze?
Milena Oszczepalińska / 13.03.2015 06:08
Marzenia finansowe Polek - na co chcą oszczędzać i co kupować fot. Fotolia
Na co byśmy najchętniej wydawały pieniądze, gdybyśmy miały jakiś zastrzyk gotówki lub gdyby udało nam się zaoszczędzić sporą kwotę? Pewnie większość z was od razu myśli: ubrania, kosmetyki, biżuteria. Ale... wcale niekoniecznie! Sprawdźmy, jakie tak naprawdę są największe marzenia finansowe Polek.

Marzenia finansowe Polek

W badaniu dla Aviva Investors TFI zapytano Polki o marzenia, które chciałyby zrealizować, myśląc wyłącznie o sobie. Aż 41% ankietowanych kobiet odpowiedziało, że gdyby miało do dyspozycji 10 000 zł tylko na własne przyjemności, to najchętniej wydałoby je na wyjazd. Najwięcej pań marzy o wyjazdach typu „all inclusive” – zorganizowanych pobytach w egzotycznym miejscu w 5-gwiazdkowym hotelu. Popularne są też wycieczki objazdowe ze zwiedzaniem jakiegoś kraju, np. Francji lub Hiszpanii.

Poza tym badane Polki przeznaczyłyby zaoszczędzone pieniądze na remont pomieszczenia w domu (11%) albo kupno i przegląd samochodu (8%). Na poprawę urody, czyli na pobyt w spa lub odnowę biologiczną (8%), zabieg estetyczny (7%), operację plastyczną (2%), kurację odchudzającą lub pakiet na siłownię (2%).

Większość Polek poprawiłaby urodę...

Ponad połowa Polek zdecydowałaby się na zabieg kosmetologiczny lub operację plastyczną, gdyby miała do dyspozycji ekstra 15 000 zł. Najwięcej pań chciałoby poddać się zabiegowi odsysania tłuszczu (24%). Oprócz tego przeszłyby się do gabinetu na likwidację zmarszczek przy użyciu lasera lub botoksu (9%), lifting twarzy (5%) bądź inny zabieg upiększający (8%). Zgodziłyby się też na ingerencję chirurga plastycznego. Nieliczne Polki byłyby chętne poddać się zabiegom powiększenia biustu (5%), korekcji nosa i powiek (po 3%). Poprawienie ust oraz korekcja uszu są najmniej popularne (po 1%).

Jak oszczędzać, to na konkretny cel!

Głównym celem odkładania pieniędzy jest remont mieszkania czy domu oraz podróże. Wiele Polek oszczędza również na dobra trwałe, takie jak meble lub sprzęt RTV i AGD.

14% badanych chce zbierać na edukację dzieci. Polki wysoko cenią sobie dobro dzieci i dbanie o rodzinne gniazdo. Oszczędzają, by mieć fundusze na urządzenie i wyposażenie domu oraz zapewnienie wakacyjnych wyjazdów całej rodzinie.
Materiały prasowe - Aviva Investors TFI

Zobacz też: