wyprzedaż fot. Fotolia

Jak nie wydać fortuny na wyprzedażach?

Zastosuj się do naszych rad, aby twoje finanse nie ucierpiały, a zakupy były dobrze przemyślane.
wyprzedaż fot. Fotolia
Sezonowe wyprzedaże przyciągają jak magnes. Napis "Sale" czy "-70%" sprawia, że większość kobiet po prostu traci głowę. Stąd też w okresie obniżek cen zauważyć możemy tłumy w galeriach handlowych. Do tej pory kulturalne i eleganckie panie zamieniają się w drapieżników walczących o ... kolejną sukienkę, czy parę butów. Zobacz, jak uchronić się przed szałem zakupów i niepotrzebnie nie wydać pieniędzy.

Dlaczego kobiety kupują drogie telefony? 

1. Przejrzyj szafę

Zanim kupisz kolejną koszulę o wdzięcznej, miętowej barwie, zastanów się, czy nie masz już takiej w swojej garderobie. Przed wyjściem na zakupy sprawdź, co masz, czego potrzebujesz i na co powinnaś "zapolować". Spróbuj zrobić listę rzeczy, które chcesz kupić. Wymień kolory albo elementy ubrań. 

2. Weź gotówkę

Na promocje w sklepach lepiej nie zabieraj karty, bo może się okazać, że z zakupowego szaleństwa wrócisz z debetem na koncie. Dużo bezpieczniej jest wziąć konkretną sumę pieniędzy w gotówce. Zapobiegniesz tym samym niespodziewanym wydatkom i w świadomy sposób będziesz je kontrolować.

3. Nie wydawaj na głupoty

Podczas zakupowego szaleństwa można trafić na prawdziwe perełki. Nie raz płaszcz, marynarkę, czy spodnie, które kosztowały kilkaset złotych, można kupić za połowę ceny lub jeszcze taniej. To dlatego staraj się wyszukiwać ubrania i dodatki, których nie kupiłabyś po regularnej cenie. Nie rozdrabniaj się na tonę kiepskiej jakości ubrań, bo nie posłużą ci na długo. Zamiast tego wybierz to, co nie tylko zachwyca niską ceną, ale i materiałem, krojem, fasonem czy pomysłowością.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)