karta kredytowa, wydatki, zakupy, finanse

Czy warto mieć kartę kredytową

Przeczytaj, jakie są plusy i minusy posiadania karty kredytowej
/ 25.05.2019 22:00
karta kredytowa, wydatki, zakupy, finanse

Dostałam z banku ofertę karty kredytowej. Zastanawiam się, czy warto z niej skorzystać. Czasem brakuje mi pieniędzy i wtedy przydałaby się taka „pożyczka”?
Michalina J. z Trzebnicy

Karta kredytowa jest bardzo użyteczna, lecz decydując się na nią, trzeba pamiętać o kilku sprawach. Zakupy za pomocą karty kredytowej pozwalają co prawda na korzystanie z nieoprocentowanej pożyczki przez określoną liczbę dni, ale najdrobniejsze przekroczenie terminu spłaty powoduje ogromny wzrost kosztów. Kredyt na karcie kredytowej jest najdroższym na rynku.

Wykorzystywanie karty kredytowej w sposób podobny jak płatniczej, czyli wypłacenie za jej pomocą gotówki, wiąże się zaś z wysokimi kosztami.
Ponadto za używanie karty banki pobierają spore opłaty: za obsługę, ubezpieczenie kredytu, za różnego rodzaju usługi dodatkowe (im bardziej prestiżowa „kredytówka”, tym koszt wyższy). 

Decydując się na kartę, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko plusy (łatwa dostępność do pieniędzy), ale i wspomniane minusy. Radzę przeczytać bardzo uważnie umowę, którą zawiera Pani z bankiem. Dowie się Pani z niej, jakich ewentualnych „niespodzianek” można spodziewać się w przyszłości.

 

 

Porady finansowe - forum >>